Spotkanie z mieszkańcami Skarżyska. Kolejny punkt na trasie „PiS-busa"

Data publikacji: 28.08.2019 22:19
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Spotkanie kandydatów do Parlamentu z mieszkańcami Skarżyska. Na zdjęciu radna powiatu starachowickiego Agnieszka Kuś radna powiatu starachowickiego Danuta Krępa poseł Marek Kwitek Dorota StępieńZając poseł Maria Zuba poseł Krzysztof Lipiec radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Agnieszka Buras Maksymilian Ślusarczyk.

Spotkanie kandydatów do Parlamentu z mieszkańcami Skarżyska. Na zdjęciu: radna powiatu starachowickiego Agnieszka Kuś, radna powiatu starachowickiego Danuta Krępa, poseł Marek Kwitek, Dorota Stępień-Zając, poseł Maria Zuba, poseł Krzysztof Lipiec, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Agnieszka Buras, Maksymilian Ślusarczyk.
Skarżysko-Kamienna. 28.08.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Budowa obwodnicy Skarżyska, ronda przy wjeździe na drogę ekspresową oraz remont dworca PKP – o tych lokalnych sprawach rozmawiano podczas wizyty kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w mieście kolejarzy. Omówione zostały także kwestie ogólnopolskie.

Wzrost gospodarczy w Polsce przekracza 4 procent i jest dziesięciokrotnie większy, niż w Niemczech. To pozwala na stworzenie zrównoważonego budżetu. Jednocześnie wprowadzane są kolejne programy dla Polaków. Od października wejdzie w życie kolejny, czyli niższy podatek PIT. Dla młodzieży skierowany będzie program Skaut. To wybrane przykłady z 19 wdrażanych przez rząd - podkreślała poseł Maria Zuba.

Senator Jarosław Rusiecki, przewodniczący senackiej Komisji Obrony Narodowej odniósł się do prób obalenia decyzji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego o przeciwdziałaniu ideologii LGBT przez radnych opozycyjnych. To radni Prawa i Sprawiedliwości bronili tradycyjnej wizji rodziny.

Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał, że na listach poparcia dla PiS-u znalazło się ponad 35 tysięcy głosów. Tymczasem, jak podkreślił parlamentarzysta, opozycja wciąż nie ma programu wyborczego, kłóci się o miejsca na listach i niewiele proponuje mieszkańcom kraju. Program PiS-u jest napisany po rozmowach z ludźmi, które prowadzone były w ciągu całej minionej kadencji.

Propozycja rządzącej partii to także większa zasobność portfeli Polaków i stabilna gospodarka.

Przykładem jest obniżenie podatków, choć to domena partii liberalnych, podczas gdy za rządów poprzedniej ekipy podatek wzrósł z 22 do 23 procent.

Tym, co łączy Skarżysko z Sandomierzem jest linia kolejowa 25 - przypomniał pochodzący z Sandomierza poseł Marek Kwitek.

To daje połączenie z magistralą centralną. W ten sposób tworzony jest "krwioobieg" gospodarki, bo ułatwia transport. W ten sposób napędzany jest wzrost gospodarczy.

Istotną rolę odgrywają programy społeczne, pomagające najsłabszym: dzieciom, seniorom czy osobom niepełnosprawnym - przypomniała Agnieszka Buras. Danuta Krępa i Dorota Stępień -Zając odniosły się do wartości rodzinnych. Dlatego priorytetem rządu jest wsparcie rodzin poprzez program Rodzina 500 plus i inne programy pomocowe.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama