Wyrzucił psy z siódmego piętra? Do winy się nie przyznaje

Data publikacji: 29.08.2019 13:47
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W Sądzie Rejonowym w Kielcach odbyła się kolejna rozprawa Dariusza N., który z siódmego piętra bloku przy ulicy Młodej w Kielcach wyrzucił dwa psy. Jak informowaliśmy, prokuratura domaga się dla sprawcy roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

Dzisiaj mowę końcową w sprawie wygłosił Łukasz Czarniecki obrońca Dariusz N. Zdaniem adwokata, prokuratura nie ma jednoznacznych dowodów na to, że to oskarżony dopuścił się tego karygodnego czynu. Głównym dowodem w sprawie mają być zeznania Marka R. właściciela mieszkania, z którego wyrzucono psy tyle, że ten w trakcie zdarzenia miał 3 promile alkoholu w organizmie.

- Dowodem koronnym w tej sprawie są zeznania Marka R, który jest od wielu lat uzależniony od alkoholu. Jest to dowód z pomówienia. Jak wynika z opinii biegłego, świadek jest osobą podatną na wpływy otoczenia. Ponadto kolejne zeznania świadka nie są ani spójne, ani konsekwentne. Zawierają sprzeczne informacje, które się wykluczają - mówił mecenas Łukasz Czarniecki.

Obrońca zarzucał także prokuraturze, że ta nie wskazała żadnego innego dowodu, iż to właśnie Dariusz N. wyrzucił psy z okna wieżowca. Sugerował, że mogły tego dokonać osoby trzecie. Jak mówił mieszkanie, z którego wyrzucono zwierzęta nie posiada zamków i każdy mógł tam wejść. Ponadto z materiału dowodowego wynika, że psy przeszkadzały innym lokatorom.

Dariusz N. nie przyznaje się do winy. Wyrok ma zostać ogłoszony 11 września.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama