Następna kielecka szkoła z nowoczesną halą

Data publikacji: 29.08.2019 14:30
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Hala Sportowa przy X Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. Józefa Wybickiego w Kielcach

Hala Sportowa przy X Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. Józefa Wybickiego w Kielcach
Kielce. 29.08.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uczniowie kolejnej kieleckiej szkoły już niedługo będą mogli cieszyć się z nowoczesnej hali sportowej. Taki obiekt na początku września udostępni X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego imienia Józefa Wybickiego w Kielcach. Właśnie trwają ostatnie odbiory techniczne.

Ryszard Mańko dyrektor szkoły informuje, że jego uczniowie będą trenowali w obiekcie na miarę XXI wieku.

- Mamy możliwość rozgrywania tam meczów piłki ręcznej, piłki siatkowej, trenowania piłki nożnej. Jest też mnóstwo udogodnień dla trenerów. Na przykład system kamer i duże tablice, na których można obserwować zajęcia i w razie potrzeby zatrzymać obraz i na jego przykładzie wytłumaczyć zawodnikowi, co powinien poprawić - mówi Ryszard Mańko.

Obok hali będzie duża siłownia, a dla uczniów przygotowano też patio, gdzie w przyjemnej atmosferze będą mogli czekać na zajęcia.

Budowa hali w sumie kosztowała około 15 milionów złotych, z czego większość tych pieniędzy przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki, a pozostała kwota pochodzi z budżetu miasta. Anna Krupka, wiceminister resortu uważa, że nowa, niezwykle nowoczesna hala na pewno przełoży się na rozwój sportu w Kielcach i regionie.

- Łącznie dofinansowujemy budowę hali kwotą prawie 10 milionów złotych. Jestem przekonana, że będą tam rodziły się talenty w piłce ręcznej i innych dyscyplinach - mówi wiceminister.

Jak dodaje Anna Krupka, z hali będą korzystali również uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którą prowadzi Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Młodych ludzi trenują tam legendy polskiego szczypiorniaka, między innymi Sławomir Szmal.

Budowa hali trwała od sierpnia ubiegłego roku. Warto dodać, że pieniędzy wystarczyło też na odnowienie i ocieplenie tej starszej, którą szkoła użytkuje od lat.

Tagi do tego wpisu
Reklama