Kolejne miliony na rozwój infrastruktury sportowej w regionie

Data publikacji: 29.08.2019 16:15
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki i Krzysztof Lipiec - poseł PiS

Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki i Krzysztof Lipiec - poseł PiS
Morawica. 26.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ponad siedem milionów złotych trafi do świętokrzyskich samorządów na remonty i budowę nowych obiektów sportowych. Pieniądze pochodzą z ogłoszonej dziś trzeciej transzy programu „Sportowa Polska”, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jak informuje wiceminister Anna Krupka, w województwie świętokrzyskim dofinansowanie uzyskało sześć projektów. Najwyższe wsparcie, wynoszące 4 miliony złotych uzyskała budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rytwianach.

- Ponadto kwotą ponad 1 mln 191 tys. złotych dofinansowana została także budowa sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Ociesękach w gminie Raków. Kolejną inwestycją z ministerialnym wsparciem będzie budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Porąbkach, która uzyskała dofinansowanie w kwocie ponad 739 tysięcy złotych - dodaje.

Dofinansowanie z programu „Sportowa Polska” w wysokości ponad 343 tysięcy złotych otrzymała także budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Zawodowych w Pińczowie. Ponadto za kwotę prawie 699 tysięcy złotych zostanie wyremontowane boisko piłkarskie i hala sportowa w Opatowie. Zmieni się także otoczenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogorii, przy której zostanie przebudowane boisko wielofunkcyjne i piłkarskie. Dofinansowanie dla tej inwestycji wynosi prawie 594 tysiące złotych.  

Jak zaznacza Anna Krupka, jeszcze w tym roku rozstrzygnięte zostaną kolejne projekty w ramach programu „Sportowa Polska”.

- Te środki będą służyły dalszemu rozwojowi inwestycji sportowych na terenie całego kraju. Szacujemy, że przez cztery lata rządów Prawa i Sprawiedliwości łącznie dofinansujemy na kwotę 2 mld 300 tysięcy złotych budowę, przebudowę i remont sześciu tysięcy obiektów sportowych w całej Polsce - dodaje.

Jak podkreśla poseł Krzysztof Lipiec, program „Sportowa Polska” to znakomite wsparcie lokalnej, ogólnodostępnej infrastruktury sportowej służącej masowemu uprawianiu sportu.

- Cieszę się, że minister Jacek Osuch, jako pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej dostrzegł dobrze przygotowane projekty z naszego regionu i pozytywnie zaopiniował do dofinansowania sześć zadań na kwotę ponad 7,5 mln złotych, za co bardzo dziękujemy. Wiemy, że na tym nie koniec. Czekamy na ogłoszenia kolejnych, dobrych dla naszego regionu decyzji.

Dofinansowaniem z programu „Sportowa Polska” mogą zostać objęte obiekty przyszkolne, jak również ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu.

Reklama