Ostatnie szlify przed naszą premierą „Śpiącej królewny”

Data publikacji: 29.08.2019 20:17
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
29.08.2019 Ogród Radia Kielce. Próba do granego przez dziennikarzy Radia Kielce spektaklu Śpiąca Królewna

29.08.2019 Ogród Radia Kielce. Próba do granego przez dziennikarzy Radia Kielce spektaklu Śpiąca Królewna"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Trwają ostatnie próby do spektaklu „Śpiąca królewna” na podstawie tekstu Hanny Januszewskiej, który w piątkowy wieczór będzie można obejrzeć w ogrodzie Radia Kielce. Sztuka będzie podsumowaniem naszej wakacyjnej akcji „Stacja wakacje”, w ramach której odwiedzaliśmy polskie oraz zagraniczne miasta i miasteczka związane z bajkami.

W rolę aktorów wcielili się dziennikarze Radia Kielce, którzy już od kilkunastu dni pod czujnym okiem reżysera szlifują swoje role. Jak powiedział Przemysław Żmiejko z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, wszystko jest już prawie dopięte na ostatni guzik.

- To dla nas gorący czas, dlatego i atmosfera jest gorąca. Jesteśmy jednak zgraną grupą, każdy przygotował się do swojej roli, energii również nam nie brakuje, więc myślę, że podczas premiery spektaklu wszystko wypadnie bardzo dobrze - dodał Przemysław Żmiejko.

W postać autora bajki wcielił się Stanisław Blinstrub, który na co dzień serwuje naszym słuchaczom muzykę. Jak przyznał, polubił swoją rolę, ponieważ nie musiał bardzo dokładnie uczyć się tekstu.

- My razem z Robertem Szumielewiczem opowiadamy tę historię. To my wprowadzamy na scenę króla i królową oraz cały dwór. Pojawiamy się w najmniej oczekiwanych momentach. Nasze role są dla nas stworzone, bo nie musieliśmy się ich sztywno uczyć na pamięć, możemy trochę improwizować - dodał Stanisław Blinstrub.

Z kolei Ewa Pociejowska-Gawęda wcieliła się w postać dobrej wróżki. Jak przyznała, także i jej bardzo ta rola przypadła do gustu.

- Mam piękny strój, a przy wyborze roli kierowałam się tym, co będę robić na scenie. Dobra wróżka oprócz deklamowania swojej roli, także śpiewa piękną piosenkę, dlatego od początku wiedziałam, że ta rola jest stworzona dla mnie - dodała Ewa Pociejowska-Gawęda.

Szerszą relację z ostatniej próby do spektaklu „Śpiąca królewna” będzie można posłuchać w piątkowym Raporcie Dnia po godzinie 12.15.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama