Nad Kielcami przelecą myśliwce

Data publikacji: 30.08.2019 14:08
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Przygotowania do MSPO

Przygotowania do MSPO
Kielce. 30.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Pierwszy ciężki sprzęt wojskowy dotarł do Targów Kielce. W centrum wystawienniczym rozpoczęły się intensywne przygotowania do rozpoczynającego się we wtorek Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Zwiedzający ekspozycję będą mogli obejrzeć, m.in., Rosomaki, Tury i Leopardy. W tym roku salon odbędzie się z udziałem Amerykańskich Sił Zbrojnych. Przedstawione zostaną, m.in., myśliwce F-15 i Boeing P-8 Posejdon. Maszyny pierwszego dnia, tuż po rozpoczęciu imprezy, przelecą nad Kielcami.

Gościem specjalnym będzie astronauta Alfred Worden - członek załogi misji kosmicznej Apollo 15.

Swoją premierę będą miały Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Polska jednostka zawiązana w ubiegłym roku ma za zadanie, m.in., chronić wojskowe systemy teleinformatyczne przed atakami hakerów.

Jak mówi Barbara Sipa, przedstawiciel Targów Kielce, łącznie swój potencjał będzie prezentowało ponad 600 wystawców, z czego połowa zza granicy.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego rozpocznie się 3 września. W większości targi zarezerwowane będą wyłącznie dla gości z branży zbrojeniowej. 7 września odbędzie się jednak dzień otwarty dla wszystkich zwiedzających. Uczestnicy będą mogli zobaczyć między innymi czołgi i transportery. Nie zabraknie bojowych śmigłowców i sprzętu obrony powietrznej.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama