Wieczór wspomnień kieleckiego artysty - Bronisława Opałki

Data publikacji: 01.09.2019 10:11 / Data aktualizacji: 01.09.2019 21:25
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.09.2019 Kielce. Koncert pamięci  Bronisława Opałki w KCK. Krzysztof KIS Kisiała

01.09.2019 Kielce. Koncert pamięci Bronisława Opałki w KCK. Krzysztof KIS Kisiała
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Największe przeboje Bronisława Opałki, nieżyjącego od roku artysty z Kielc, zabrzmiały w dniu imienin znanego w całym kraju kabareciarza. Wieczór Wspomnień w wypełnionej po brzegi sali koncertowej Kieleckiego Centrum Kultury rozpoczął jednocześnie zbiórkę na budowę Ławeczki Pamięci Bronisława Opałki, która ma stanąć w centrum Kielc.

- Ławeczka jest bardzo dobrym pomysłem na pamiętanie o tej wyjątkowej postaci. Zawsze będziemy mieli poczucie, że on jest z nami. Możemy przysiąść na tej Ławeczce i wspomnieć świętokrzyskiego artystę - mówił uczestniczący w koncercie poseł Michał Cieślak.

Podczas wieczoru wspomnieniowego Fundacja Euro Partner, gromadząca środki na budowę Ławeczki wręczyła nagrody „Mecenas Kultury”. Wśród laureatów wspierających działania na rzecz kultury znaleźli się przedsiębiorcy, instytucje i samorządy, m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, a także gminy: Bodzentyn, Łopuszno, Masłów i Łagów.

Paweł Marwicki, burmistrz Łagowa uważa, że koncerty przypominające postać Bronisława Opałki zasługują na uznanie podobnie, jak inicjatywa budowy Ławeczki.

- To twarz regionu świętokrzyskiego - mówi o artyście włodarz Łagowa.

Tym, którzy chcieliby wesprzeć budowę Ławeczki Bronisława Opałki, podajemy nr konta, na którym gromadzone będą pieniądze na to przedsięwzięcie: Fundacja Euro Partner, nr konta: 53 1940 1076 3196 5082 0000 0000.

Tagi do tego wpisu
Reklama