Smakołyki z całego świata w Jędrzejowie

Data publikacji: 01.09.2019 11:52
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Festiwal Smaków Świata

Festiwal Smaków Świata
Jędrzejów. 01.09.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Węgierskie kurtosze, włoska piadina czy tajskie lody - takich smakołyków można dziś skosztować w Jędrzejowie podczas Festiwalu Smaków Świata.

Przed jędrzejowskim Centrum Kultury stanęło 15 Food Trucków. Jak informuje Karol Szczepaniak, organizator imprezy spróbować można m.in. kuchni azjatyckiej, włoskiej, meksykańskiej czy amerykańskiej. Są burgery, nachosy, nugetsy i pikantne skrzydełka. Są też węgierskie kurtosze, czyli ciastka drożdżowe,  które po wyrośnięciu nawijane są na wałek bukowy i wypiekane  w specjalnym piecu. Można również zjeść włoską paidinę. To placek zawijany z różnymi dodatkami. Jest i ciabata z sezonowaną wołowiną. Polskie smaki reprezentują zapiekanki oraz szaszłyki ze schabu.

Festiwal Smaków ŚwiataJędrzejów. 01.09.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Do Jędrzejowa przyjechał też Food Truck Burrito in love, który prowadzi Polka ze swoim mężem Francuzem. Jak mówi Katarzyna Esparre serwują burrito, które powstało z miłości do kuchni i nie ma nic wspólnego z tym tradycyjnym meksykańskim.

- Serwujemy burito, w którym mięsa podawane są metoda sous vide, dzięki czemu żywność szczelnie zamknięta jest w plastikowej torebce próżniowej i następnie umieszczana w kąpieli wodnej lub parowej w specjalnie przygotowanych naczyniach. Dzięki temu, że powstaje w sosie własnym, mięso jest bardzo soczyste - mówiła Katarzyna Esparre.

Jędrzejowianie cieszą się, że Food Trucki zawitały w końcu do Jędrzejowa. Nie ukrywali, że przyjechali, aby spróbować potraw, których na co dzień nie jadają.

Impreza odbywa się w racach dwudniowego Święta Grajków powiatu jędrzejowskiego.

Festiwal Smaków ŚwiataJędrzejów. 01.09.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama