Obrazy inspirowane sztuką afrykańską i australijską w sandomierskim BWA

Data publikacji: 01.09.2019 16:34
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
01.09.2019. Sandomierz. Wystawa prac Artura Kardamasza w BWA. Na zdjęciu (od lewej): Katarzyna Pisarczyk - dyrektor BWA w Sandomierzu i Artur  Kardamasz

01.09.2019. Sandomierz. Wystawa prac Artura Kardamasza w BWA. Na zdjęciu (od lewej): Katarzyna Pisarczyk - dyrektor BWA w Sandomierzu i Artur Kardamasz
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Malarstwo Artura Kardamasza można oglądać na nowej wystawie w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu. Artysta jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, ma na swoim koncie kilkadziesiąt ekspozycji indywidualnych. Wziął udział w wielu wystawach zbiorowych.

Prezentowane w sandomierskim BWA obrazy mają zróżnicowaną tematykę. Jest m.in. element raju, czyli wariacje na temat drzewa jabłoni. Są też prace przedstawiające martwą naturę. Ciekawym modelem dla artysty jest również kot. Są także obrazy inspirowane sztuką afrykańską i australijską. To tarcze o intensywnych barwach. Artur Kardamasz lubi mocne, zdecydowane barwy, stosuje też stonowane kolory np. szarości.

W rozmowie z naszą reporterką artysta powiedział, że już w trakcie powstawania danego obrazu powstaje pomysł na następny.

- Nie wszystkie są zrealizowane, ale pamiętam te koncepcje, one są w mojej głowie - dodał.

Wystawa będzie czynna do 22 września.

Tagi do tego wpisu
Reklama