Wielki pożar hali w Skarżysku. Zawalił się dach

Data publikacji: 01.09.2019 19:33 / Data aktualizacji: 01.09.2019 21:54
Autor: Karol Żak , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.09.2019 Skarżysko-Kamienna. Pożar hali, w której przetwarzane są odpady komunalne

01.09.2019 Skarżysko-Kamienna. Pożar hali, w której przetwarzane są odpady komunalne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyscy strażacy gasili pożar hali, w której przetwarzane są odpady komunalne. Michał Ślusarczyk z Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku informuje, że budynek znajduje się w części przemysłowej miasta, produkowany jest w niej granulat ze zbelowanych torebek foliowych.

W momencie zgłoszenia składowane tu było około 50 ton produktu. Poza zapasem spalił się samochód dostawczy, linie produkcyjne i wózek widłowy. Zniszczony został także budynek, ale nikomu nic się nie stało.

Opary i dym mogły powodować dyskomfort wśród mieszkańców, zwłaszcza w początkowej fazie pożaru, kiedy dym pochodził wyłącznie ze spalonego plastiku. Później, kiedy strażacy podali wodę, był rozrzedzony. W bezpośredniej odległości od spalonej hali nie ma budynków mieszkalnych, ale już kilka przecznic dalej są bloki, więc zaleceniem dla mieszkańców było zamknięcie okien.

Na miejscu pracowało 20 samochodów ratowniczych, w tym pojazdy specjalistyczne, kontenery z aparatami do ochrony dróg oddechowych oraz dwie cysterny. Do akcji włączyło się 80 strażaków z zawodowej i ochotniczej straży pożarnej.

Strażacy na razie nie określają przyczyn pożaru.

Reklama