Uczniowie z Końskich wyjadą na Erasmusa

Data publikacji: 02.09.2019 12:31
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Portugalia, Francja, Niemcy, Bułgaria, Estonia to kraje do których w tym roku szkolnym wyjadą uczniowie z Końskich w ramach projektu Erasmus. To też państwa, z których do Końskich przyjadą uczniowie z rewizytą.

Małgorzata Świtakowska, nauczycielka geografii i języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich i koordynatorka projektu, informuje, że goście są zakwaterowywani u rodzin z Końskich. Ideą projektu Erasmus jest integracja i pokazanie kraju od środka.

- Chcemy pokazać jak wygląda życie przeciętnej rodziny, jakie mamy zwyczaje czy jak wyglądają zajęcia w szkole. Unikamy zakwaterowania uczniów w hotelach i hostelach - wyjaśnia nauczycielka.

W przypadku pierwszego projektu, który miał miejsce 10 lat temu, koordynatorka przyznaje, że musiała nakłaniać uczniów do przyjęcia cudzoziemców. Teraz sytuacja jest odwrotna.

- Zainteresowanie teraz jest bardzo duże i nie ma problemu, by zorganizować pobyt gości z zagranicy. Mało tego, zgłaszają się osoby, które chcą przyjąć kilka osób z różnych krajów - mówi Małgorzata Świtakowska.

Jolanta Kozubska, nauczyciel języka angielskiego, zaangażowana w projekt Erasmus przyznaje, że uczniowie chętniej uczą się języka angielskiego, bo jest potrzebny to kontaktu z rówieśnikami z zagranicy.

- Po udziale w takich projektach wzrasta motywacja do nauki języka. Dzieci mają praktyczną możliwość mówienia po angielsku czy niemiecku i to bardzo motywuje do doskonalenia swoich umiejętności - podkreśla nauczycielka.

Do każdego z krajów Europy wyjedzie w tym roku po kilku uczniów. Przez tydzień będą realizować program edukacyjny związany z miejscowościami uzdrowiskowymi. Podobna liczna młodych cudzoziemców przyjeżdża do Końskich.

Tagi do tego wpisu
Reklama