Korona szuka następcy Lettieriego. Grzesik zostanie na dłużej?

Data publikacji: 02.09.2019 13:10
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Sławomir Grzesik

Sławomir Grzesik
Kielce. 18.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Niewykluczone, że w najbliższym meczu PKO Ekstraklasy, w którym Korona zmierzy się 14 września na „Suzuki Arenie” z Wisłą Kraków, kieleckich piłkarzy poprowadzi tymczasowy trener Sławomir Grzesik. W klubie ze Ściegiennego trwają poszukiwanie szkoleniowca, który zastąpi odsuniętego od pracy z pierwszym zespołem Gino Lettieriego.

Wśród potencjalnych następców wymieniani są m.in. Zbigniew Smółka, Mariusz Rumak, Mariusz Lewandowski, Dariusz Dźwigała, Dariusz Wdowczyk, Bogdan Zając, Wojciech Stawowy, Jan Urban. Pojawiło się również nazwisko Jacka Zielińskiego, który jest dyrektora Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. 51-letni szkoleniowiec prowadził już Koronę w sezonie 2007/2008.

Prezes kieleckiego klubu Krzysztof Zając nie chce w żaden sposób komentować doniesień medialnych na temat nowego trenera. Nie wyklucza jednak, że w kolejnym meczu o ligowe punkty drużynę poprowadzi Sławomir Grzesik, który dotychczas pracował z trzecioligowymi rezerwami. W drugim zespole ma go zastąpić jego asystent Maciej Śmiech.

Z ostatnich informacji wynika, że z grona potencjalnych następców Gino Lettieriego wypadli Bogdan Zając i Mariusz Rumak. Z kolei Wojciech Stawowy stwierdził, że nikt z kieleckiego klubu się z nim nie kontraktował, ale chętne wróciłby na ławkę trenerską. 53-letni szkoleniowiec jest obecnie dyrektorem sportowym akademii piłkarskiej Escola Varsovia Warszawa.

Rzecznik prasowy Korony Rafał Kielczyk poinformował, że cały czas trwają rozmowy dotyczące kontraktu i przyszłości Gino Lettieriego. Stanowczo jednak zaprzeczył doniesieniem, że 52-letni Włoch zostanie w kieleckim klubie dyrektorem sportowym.     

Reklama