Rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Data publikacji: 02.09.2019 14:21
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Infrastruktura rowerowa

Kielce. Infrastruktura rowerowa
22.08.2019 / Fot. Daria Pycia / Radio Kielce

1 września rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. 23 miasta przez cały wrzesień będą walczyć o tytuł rowerowego mistrza. Kto okaże się zwycięzcą? Wszystko zależy od mieszkańców, którzy będą kręcić kilometry dla swoich miast.

Każdy niezależnie od wieku wsiadając na rower i włączając aplikację „Rowerowa Stolica Polski” będzie mógł zdobywać punkty dla swojego miasta.

Danuta Papaj, zastępca prezydenta Kielc zaznacza, że systematycznie poprawia się infrastruktura rowerowa. Natomiast tego typu akcje z pewnością wpływają na promocję zdrowego stylu życia.

- Tu nie chodzi o tytuły, ale ruch na świeżym powietrzu. Każda aktywność fizyczna sprzyja zdrowiu i to jest podstawa naszego udziału w konkursie - dodała Danuta Papaj.

Również mieszkańcy Kielc twierdzą, że tego typu akcje, to dodatkowa mobilizacja do aktywności fizycznej. Jak mówią, często jeżdżą na rowerze. Niektórzy już ściągnęli aplikację i wykręcają kilometry dla Kielc.Z naszego regionu do rywalizacji przystąpił również Ostrowiec Świętokrzyski.  

Celem akcji, która potrwa do końca września jest m.in. promocja turystyki rowerowej oraz wykorzystywanie roweru jako alternatywnego środka transportu, a także wdrażanie idei Smart City.

Tagi do tego wpisu
Reklama