Władze Kielc mają plan zagospodarowania terenów wokół Exbudu

Data publikacji: 02.09.2019 15:45
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.08.2019 Kielce. Hotel Kongresowy. Exbud

22.08.2019 Kielce. Hotel Kongresowy. Exbud
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na najbliższej sesji Rady Miasta Kielce omawiane będzie sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego 8-hektarowego terenu przy ulicy Świętokrzyskiej i Alei Solidarności.

- Teren jest bardzo atrakcyjny dla inwestorów, ale przez kiepską infrastrukturę drogową trudno dalej rozwijać - mówi dyrektor wydziału urbanistyki urzędu miasta, Artur Hajdorowicz.

Na wzgórzu, oprócz kilku biurowców znajduje się kampus Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. W pobliżu zlokalizowane są także galerie handlowe. Całość ma potencjał by stać się małym centrum biznesu.

Miasto już wcześniej brało pod uwagę rozbudowę terenu, ale bezskutecznie. Okazją do wznowienia prac było przekazanie urzędowi marszałkowskiemu działki pod budowę Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Ratusz w ramach umowy związanej z wymianą działek zobowiązał się do wybudowania drogi dojazdowej do nowej instytucji. Plan zagospodarowania przestrzennego wokół terenów starego Exbudu powstanie najpewniej do końca przyszłych wakacji.

Reklama