Piotr Wawrzyk z poparciem Małgorzaty Gosiewskiej

Data publikacji: 03.09.2019 17:21
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Od lewej: Małgorzata Gosiewska - wicemarszałek Sejmu oraz Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych

Od lewej: Małgorzata Gosiewska - wicemarszałek Sejmu oraz Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych
Kielce. 03.09.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska oficjalnie poprała w wyborach parlamentarnych kandydaturę Piotra Wawrzyka, wiceministra spraw zagranicznych. Wiceszef resortu pochodzący z Kielc, jest jednym z kandydatów listy PiS w wyborach do Sejmu.

Małgorzata Gosiewska przekonywała, że kandydatura ministra jest bardzo dużo szansą dla województwa świętokrzyskiego.

- Współpraca zawsze była rewelacyjna. Wierze głęboko ze będzie mógł służyć ziemi świętokrzyskiej. Jestem przekonana, że to będzie naprawdę dobry parlamentarzysta tego regionu. Tak dobry jak Przemysław Gosiewski, który rzeczywiście służył mieszkańcom tej ziemi. Wiem, że minister dorówna tej służbie temu zaangażowaniu, ale też otworzy wiele różnych możliwości dla ziemi świętokrzyskiej – powiedziała wicemarszałek.

Piotr Wawrzyk podziękował za poparcie. Zapewnił, że będzie ciężko pracował na rzecz województwa świętokrzyskiego. Dodał, że impreza, taka jak otwarty we wtorek MSPO, może rozwijać nasze województwo.

- Świętokrzyskie ma ogromny potencjał, potrzebuje silnego inwestora zagranicznego oraz lepszej promocji. Region ma także szanse na rozwój turystyki. Kto słyszał o Krzemionkach Opatowskich zanim zostały wpisane na listę UNESCO, kto wie, że w Szydłowie mamy Polskie Carcassonne. To są miejsca, które mogliby odwiedzać zagraniczni turyści. Żeby to wszystko było możliwe województwo potrzebuje także lepszego połączenia komunikacyjnego – mówił wiceminister
Piotr Wawrzyk, poinformował jednocześnie, że w czwartek w Kielcach oficjalnie zainauguruje kampanie wyborczą.

Reklama