Przekręt w MZD. Nieuczciwy wykonawca i inspektor nadzoru zatrzymani

Data publikacji: 04.09.2019 11:47 / Data aktualizacji: 04.09.2019 14:16
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Urzędnik z Miejskiego Zarząd Dróg w Kielcach oraz przedsiębiorca, który realizował inwestycję dla tej instytucji zostali zatrzymani przez policję. Są podejrzani o dopuszczenie się oszustw księgowych.

Chodzi o wypisywanie faktur za roboty, które w rzeczywistości nie zostały wykonane - poinformował Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

- Funkcjonariusze zajmujący się zwalczeniem przedsiębiorczości gospodarczej mieli sygnały od Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, że jeden z kontrahentów może stosować nieuczciwe praktyki. Mundurowi przeanalizowali całą dokumentację. Wynikało z niej, że firma 51- latka wystawiła fakturę za wykonanie robót przy ulicy Wojska Polskiego w Kielcach. Jednak nie wszystkie przewody, których wartość została wliczona w koszty inwestycji, zostały rzeczywiście ułożone. Spowodowało to wystawienie faktury zawyżonej o blisko 80 tysięcy złotych - powiedział Karol Macek.

Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego zarządu Dróg w Kielcach informuje, że podejrzany urzędnik nie pracuje już MZD.

- Nabraliśmy podejrzeń, że na jednej z realizowanych inwestycji może dochodzić do nieuczciwych praktyk. Zawiadomiliśmy organy ścigania. My ze swojej strony w stosunku do pracownika wyciągnęliśmy stosowne konsekwencje. Został on dyscyplinarnie zwolniony z pracy - powiedział rzecznik MZD.

W poniedziałek policjanci zatrzymali 51-letniego właściciela firmy. Dzień później 54-letniego urzędnika, który z ramienia Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach nadzorował inwestycję.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policję do złożenia wyjaśnień. 51-latek jest podejrzany o poświadczenie nieprawdy celem osiągnięcia korzyści majątkowej. Urzędnik także usłyszał już zarzut. Jest podejrzany o niedopełnienie obowiązków. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

Podobne wiadomości
Reklama