Dla nich nie istnieją bariery. Niepełnosprawni zjechali na tyrolce

Data publikacji: 07.09.2019 11:35 / Data aktualizacji: 07.09.2019 14:34
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.09.2019. Kielce. Zjazd tyrolką osób niepełnosprawnych

07.09.2019. Kielce. Zjazd tyrolką osób niepełnosprawnych
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Na ekstremalny zjazd na tyrolce zdecydowały się dziś osoby niepełnosprawne, które pokonywały strach przed wysokością na kieleckiej Kadzielni. W ten sposób przełamywali swoje własne lęki i bariery.

Jedni obawiali się zjazdu, inni wręcz nie mogli się go doczekać. Dla niepełnosprawnych, którzy  zdecydowali się podjąć wyzwanie, to przede wszystkim przygoda.

- Nie boję się, lubię tego typu atrakcje - mówił Bartek. Hubert, który po raz pierwszy zjeżdżał na tyrolce, przyznał, że to jego pierwszy raz i czuje niepewność. - Chcę to jednak zrobić, by sobie udowodnić, że potrafię. To też możliwość wyjścia z domu - przyznał.

Akcję zorganizował Jacek Słowak, podróżnik i prezes Stowarzyszenia Salutem. Przyznał, że stara się organizować wiele przedsięwzięć z udziałem osób niepełnosprawnych.

- W tym roku udało nam się zorganizować podobną rzecz, ale w Słowenii. Kielczanie jako pierwsi ludzie na świecie z naszą pomocą zjechali na linach w jednym z najpiękniejszych kanionów. To było bardzo trudne i wymagające przedsięwzięcie, ale udało się. Zachęceni tym sukcesem postanowiliśmy zrobić coś dla niepełnosprawnych na lokalnym gruncie. Osoby, zajmujące się tyrolką zgodziły się nam ją za darmo udostępnić, stąd ta impreza - wyjaśniał Jacek Słowak.

W sumie na zjazd tyrolką zdecydowało się 10 osób niepełnosprawnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama