Tłumy w Targach Kielce. Każdy mógł zobaczyć supernowoczesny sprzęt wojskowy

Data publikacji: 07.09.2019 14:58 / Data aktualizacji: 07.09.2019 19:14
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 07.09.2019. Dzień otwarty MSPO

Kielce. 07.09.2019. Dzień otwarty MSPO
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Tłumy kielczan wzięły udział w Dniu Otwartym Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wydarzenie przyciągnęło zwłaszcza rodziny, a ogromne wojskowe samochody i czołgi skradły serca dzieci.

Duże wrażenie zrobił przelot śmigłowca Blach-Hawk, który po południu opuścił Targi Kielce. Podobały się także inne eksponaty. Wielu mężczyzn chwaliło polską część ekspozycji, w której można było oglądać czołgi.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się strefa zagraniczna, gdzie prezentowano najnowocześniejsze amerykańskie maszyny, takie jak śmigłowiec Chinook czy ogromny nowoczesny czołg Abrams. Do jednego i drugiego ustawiały się ogromne kolejki. Choć panowie i dzieci były grupą dominująca, na targach można było spotkać także wiele pań.

- Podoba mi się dosłownie wszystko. Wybrałam się z całą rodziną, dziećmi i rodzicami. Dobry pomysł, by spędzić czas przed obiadem. Maluchy biegają, robią zdjęcia, jest tyle atrakcji, że nie wiedzą, na co się zdecydować w pierwszej kolejności. Na mnie olbrzymie wrażenie zrobił czołg. Weszłam nawet do niego i muszę przyznać, że trochę w nim ciasno - mówiła jedna z kielczanek oglądających wystawę.

Dla zwiedzających przygotowano też wojskową grochówkę, do której ustawiły się ogromne kolejki. Wydarzenie uatrakcyjniło też wiele pokazów, między innymi sztuk walki w wykonaniu dzieci czy pokaz z udziałem psów policyjnych.

Tagi do tego wpisu
Reklama