Koalicja Obywatelska prosi o głosy w Ostrowcu

Data publikacji: 07.09.2019 18:04
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.09.2019. Ostrowiec Świętokrzyski. Konferencja Koalicji Obywatelskiej. Na zdjęciu (od prawej): Dorota Łukawska, Róża Thun - europoseł, Michał Braun - kielecki radny, Marzena Dębniak - starosta ostrowiecki i Edyta Handze

07.09.2019. Ostrowiec Świętokrzyski. Konferencja Koalicji Obywatelskiej. Na zdjęciu (od prawej): Dorota Łukawska, Róża Thun - europoseł, Michał Braun - kielecki radny, Marzena Dębniak - starosta ostrowiecki i Edyta Handze
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Europoseł Róża Thun odwiedziła Ostrowiec Świętokrzyski. Podziękowała za głosy na nią w wyborach do Europarlamentu. Wyraziła też swoje poparcie dla startujących w październikowych wyborach do Sejmu i Senatu z list Koalicji Obywatelskiej: Michałowi Braunowi, Marzenie Dębniak, Edycie Handze i Dorocie Łukawskiej.

Róża Thun uważa, że istotne jest to, aby do parlamentu dostali się kandydaci ze świętokrzyskiego, którzy zabiegaliby o sprawy regionu, ale też pomagali wzmacniać polską demokrację i członkostwo w UE. Jak dodaje, wybory do Sejmu są zasadnicze, ponieważ państwa członkowskie i parlamenty krajowe mają wpływ na to, jak cała wspólnota będzie wyglądała, a Polska i Unia muszą ze sobą współpracować.

Róża Thun skrytykowała jakość infrastruktury w Świętokrzyskiem. Rekomendowała też Marzenę Dębniak jako osobę, która doskonale zna się na sprawach seniorów i ma w tej dziedzinie ogromne doświadczenia. Marzena Dębniak podkreśla, że kandyduje z niezależnego komitetu, ale z poparciem PSL, Koalicji Obywatelskiej i SLD. Jej zdaniem, świętokrzyskie staje się Polską C, bo brakuje inwestycji centralnych i wspomożenia rządu. Dodaje też, że jako senator chciałaby zawalczyć o samorządność. Samorządom dokłada się obowiązków i zadań, nie idą za tym pieniądze. Marzena Dębniak mówi, że bardzo ważna jest ochrona zdrowia, opieka senioralna i edukacja, dodaje, że ostatnia reforma zniszczyła edukację w kraju.

07.09.2019. Ostrowiec Świętokrzyski. Konferencja Koalicji Obywatelskiej. Na zdjęciu (od lewej): Edyta Handze, Marzena Dębniak - starosta ostrowiecki, Róża Thun - europoseł i Dorota ŁukawskaFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Z kolei Michał Braun, kielecki radny, informuje, że chce postawić na infrastrukturę drogową i budowę obwodnic w małych miastach. Poruszył kwestię tego, że w województwie główna uwaga skupia się na Kielcach, a należy wesprzeć mniejsze ośrodki, np. w kwestii ochrony zdrowia. Obiecał zadbać o onkologię i zmniejszyć umieralność na raka. Michał Braun uważa, że istotną kwestią jest zapewnienie młodym ludziom do 24. roku życia darmowego Internetu w postaci 365 gigabajtów rocznie.

Edyta Handze, związana z Nowoczesną, podkreśla, że jest rodowitą ostrowczanką i dlatego chce, aby młodzi ludzie nie wyjeżdżali z miasta. Bolączki miasta według niej to również: brak przedsiębiorców, brak połączenia z innymi miastami oraz problemy ze służbą zdrowia.

Kolejna kandydatka Dorota Łukawska przyznała, że województwo świętokrzyskie jest w ogonie wszystkich województw jeśli chodzi o rozwój i promocję regionu. Podkreśliła istotę zadbania o osoby niepełnosprawne.

Kandydaci zachęcają do udziału wyborach 13 października i przekonują, że każdy głos ma znaczenie.

Reklama