Poseł Piotr Liroy-Marzec ostro o Pawle Kukizie

Data publikacji: 09.09.2019 10:54
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Piotr LiroyMarzec

Na zdjęciu: Piotr Liroy-Marzec
21.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Poseł Piotr Liroy-Marzec ostro o połączeniu Kukiz’15 z PSL. W wywiadzie dla portalu wPolityce.pl świętokrzyski parlamentarzysta stwierdził, że decyzję Pawła Kukiza o wspólnym starcie z ludowcami można wytłumaczyć tylko tym, że Kukizowi ktoś podrzucił pigułkę gwałtu.

Jak stwierdził, lider Skutecznych „motorem naszej działalności w K’15 było przecież zniszczenie w polityce takich postaw jakie znamy z PSL. Wiem ze Świętokrzyskiego, co znaczą te trzy literki. Ile tam nepotyzmu, chronienia swoich… Oni już dawno przestali reprezentować rolników. I z nimi idzie Paweł! To nie jest racjonalny ruch: a jeśli już, to może dla ludzi, którzy siedzą obok niego, ale Paweł musi słuchać swoich wyborców, tych, którzy mu zaufali w 2015 roku! Szkoda" - zaznaczył Liroy-Marzec.

W wywiadzie dla wPolityce.pl Piotr Liroy-Marzec opisywał też długą drogę jaką przeszedł walcząc o przyjęcie ustawy dotyczącej medycznej marihuany. Jak zaznaczył, wsparcie przy przeforsowaniu tego projektu okazali m.in. poseł Krystyna Pawłowicz, a także prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Pamiętam, gdy na starcie, wszyscy bez wyjątku mówili mi, że moje pomysły nie mają żadnych szans przy PiS. Okazało się to nieprawdą, PiS stał się naszym partnerem w tej rozgrywce - stwierdził parlamentarzysta.

W rozmowie z portalem Liroy-Marzec odniósł się także do współpracy z Konfederacją i Januszem Korwinem-Mikke. Jak stwierdził, lider partii KORWiN „ma różne dziwne wypowiedzi i szaleńcze poglądy”. Jak zaznaczył, zrezygnował ze współpracy z Konfederacją, ponieważ ta jego zdaniem, chce dziś konserwować system. „Nikt, kto chce bić się o dobro kraju, nie podpisałby się dziś pod tym, co zostało z projektu Konfederacji”-  wyjaśniał.  

Poseł Piotr Liroy- Marzec w nadchodzących wyborach parlamentarnych startuje z województwa świętokrzyskiego. Jest jedynką komitetu Skuteczni Piotra Liroya Marca, który według sondaży ma 2,5 procent poparcia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama