Ministerialne pieniądze na rozwój infrastruktury sportowej

Data publikacji: 09.09.2019 12:18
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki

Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki
Kielce. 18.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Prawie dwa miliony złotych pochodzące z programu Sportowa Polska, realizowanego przez ministerstwo sportu i turystyki trafią do czterech samorządów w regionie na remonty i budowę obiektów sportowych.

Jak informuje poseł Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki dofinansowanie dostaną inwestycje w gminach Chęciny, Opatowiec, Pierzchnica i Staszów.

- W gminie Chęciny za prawie 400 tysięcy złotych powstanie boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Korzecku. W ramach inwestycji zostanie wybudowane boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Będzie można na nim grać zarówno w piłkę nożną, koszykówkę siatkówkę, a także piłkę ręczną - dodaje.

W gminie Opatowiec z programu Sportowa Polska zostaną zrealizowane dwie inwestycje, za 375 tys. złotych. Za tę kwotę zostanie przebudowane boisko przy SP w Opatowcu oraz boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Krzczonowie - wyjaśnia Anna Kurpka.

- W Opatowcu powstanie m.in. dwutorowa bieżnia i skocznia do skoku w dal. Zostanie także przebudowana płyta boiska z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Obiekt zostanie także wyposażony w siatki za bramkami i wzdłuż linii bocznych. Natomiast boisko przy SP w Krzczonowie zostanie zmodernizowane do wymagań boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową. Powstanie także bieżnia i skocznia w dal oraz system odwadniania - zaznacza.

Ze środków ministerstwa w gminie Pierzchnica powstanie sala gimnastyczna przy Społecznej Szkole Podstawowej w Drugni. Inwestycja została dofinansowana kwotą 490 tysięcy złotych.

Z kolei w gminie Staszów zrealizowane zostaną dwie inwestycje, przebudowa boiska sportowego w Wiązownicy-Kolonii oraz zmodernizowane zostanie boisko piłkarskie w Staszowie, które zyska profesjonalne zaplecze. Kwota wsparcia dla tych inwestycji wyniosła ponad pół miliona złotych.

- To bardzo oczekiwane inwestycje. Dzięki kolejnym środkom z ministerstwa sportu i turystyki, w województwie świętokrzyskim powstaną nowoczesne obiekty sportowe, które będą zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu nie tylko młodych mieszkańców regionu - zaznacza wiceminister.

Dofinansowaniem z programu „Sportowa Polska” mogą zostać objęte obiekty przyszkolne, jak również ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu.  

Reklama