Rozpoczęła się rewitalizacja gminy Dwikozy

Data publikacji: 09.09.2019 12:37
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Dwikozy

Dwikozy
Fot. Wikipedia

Zaplanowano realizację 11 zadań inwestycyjnych, na które gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 4 mln 200 tys. złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

W pierwszej kolejności wykonywane są prace modernizacyjne na terenie po byłej spółdzielni mieszkaniowej, który przejęła gmina. Jest tam kilka bloków, w których mieszka około 600 osób.

- Teren był bardzo zaniedbany. Interwencji wymagają chodniki i drogi, które zostaną przebudowane. Trzeba również wymienić przestarzałe instalacje wodno-kanalizacyjne, a więc infrastrukturę podziemną. Powstanie także park, deptaki, posadzona zostanie roślinność, wybudowany będzie plac zabaw. Ten teren nareszcie będzie wyglądał jak przystało na XXI wiek - powiedział wójt gminy Dwikozy Marek Łukaszek.

Prace na terenie po byłej spółdzielni mieszkaniowej potrwają do końca września przyszłego roku.
W ramach rewitalizacji, wśród 10 innych zadań ujętych w tym programie jest np. rozbudowa budynku wielofunkcyjnego na stadionie, który zyska m. in. nowe szatnie, będzie tam również sala konferencyjna. W sąsiedztwie tego obiektu wybudowany zostanie amfiteatr.

Realizacja całego programu rewitalizacji gminy Dwikozy potrwa 3 lata.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama