Poseł Lipiec: rząd PiS dostrzega małe ośrodki i gminy wiejskie

Data publikacji: 09.09.2019 12:58
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Poseł Krzysztof Lipiec

Poseł Krzysztof Lipiec
Kielce. 19.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera zrównoważony rozwój infrastruktury sportowej na terenie całego kraju, czego dowodem jest kolejna transza środków z ministerialnego programu „Sportowa Polska”, która trafiła dziś do czterech samorządów z województwa świętokrzyskiego - stwierdził poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. W kolejnej transzy z programu „Sportowa Polska” do czterech świętokrzyskich gmin trafiło 1,8 mln zł.

- Cieszę się, że dwa projekty, które wspierałem zyskały dofinansowanie. To dwie inwestycje w gminie Opatowiec, polegające na modernizacji boiska przy Szkole Podstawowej w Opatowcu, a także budowa boiska wielofunkcyjnego w Krzczonowie. Nowoczesne, wielofunkcyjne boisko powstanie także w Korzecku w gminie Chęciny. To bardzo dobra wiadomość, szczególnie dla tych, którzy interesują się sportem, ponieważ w naszym regionie powstaną kolejne nowoczesne obiekty, gdzie będzie można masowo uprawiać sport - dodaje.

Krzysztof Lipiec zaznacza, że małe ośrodki i gminy wiejskie, które w przeszłości nie były dostrzegane przez rząd PO-PSL obecnie mogą korzystać z efektów zrównoważonego rozwoju, jeżeli chodzi m.in. o infrastrukturę sportową.

Dofinansowanie z kolejnej transzy ministerialnego programu „Sportowa Polska” uzyskała także gmina Pierzchnica, gdzie zostanie wybudowana sala gimnastyczna przy Społecznej Szkole Podstawowej w miejscowości Drugnia. O realizację tej inwestycji zabiegał poseł Bogdan Latosiński.

- Na początku roku złożyłem pismo do pana ministra Bańki z prośbą o wsparcie projektu budowy sali gimnastycznej dla szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Drugni, gdzie uczy się 120 uczniów. Dotychczas dzieci nie miały tam zaplecza, gdzie mogły odbywać zajęcia wychowania fizycznego, co było uciążliwe zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. To szczególnie oczekiwana inwestycja przez uczniów, jak również rodziców - dodaje.

Z kolejnego rozdania programu „Sportowa Polska” zrealizowane zostaną także dwie inwestycje w gminie Staszów. Przebudowane zostanie boisko sportowe w Wiązownicy-Kolonii, a także boisko piłkarskie w Staszowie, które zyska profesjonalne zaplecze sportowe. Kwota wsparcia dla tych inwestycji wyniosła ponad 500 tys. złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama