Rozbójnik z gminy Bliżyn w rękach policji

Data publikacji: 09.09.2019 13:33
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
09.09.2019. Kielce. Zatrzymanie 34letniego mężczyzny podejrzewanego o pobicie obywatela Czech i kradzież jego samochodu

09.09.2019. Kielce. Zatrzymanie 34-letniego mężczyzny podejrzewanego o pobicie obywatela Czech i kradzież jego samochodu
Fot. świętokrzyska policja

12 lat pozbawienia wolności grozi 34-letniemu mieszkańcowi gminy Bliżyn. Mężczyzna jest podejrzany o to, że pobił obywatela Czech, a następnie ukradł mu samochód. Niewykluczone, że zatrzymany odpowie także za zniszczenie nagrobków na cmentarzach w Odrowążu i Nowym Odrowążku.

Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej informuje, że w czwartek w nocy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o tym, że w miejscowości Kucębów Dolny, obywatel Czech padł ofiarą rozboju.

Jak ustalono, mężczyzna przyjechał na targi obronności do Kielc. W związku z tym, że w hotelach nie było wolnych miejsc, postanowił nocować w samochodzie. W pewnym momencie podszedł do niego nieznany mężczyzna i poprosił o podwiezienie za Kielce, oferując za przysługę 100 złotych. Czech postanowił pomóc potrzebującemu. Pasażer instruował go, co do trasy przejazdu. Kiedy byli w miejscowości Kucębów Dolny, poprosił kierowcę o zatrzymanie się. Wówczas stwierdził, że nie posiada przy sobie gotówki i przyniesie ją na drugi dzień na targi.

Czech nie podejrzewając podstępu postanowił podarować mężczyźnie wejściówkę na imprezę i wyszedł z auta poszukać biletu na tylnej kanapie skody. Wtedy pasażer uderzył właściciela samochodu kilka razy w twarz, a następnie odjechał jego pojazdem. Pokrzywdzony trafił na badania do skarżyskiego szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania rozbójnika.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą był 34-latek z gminy Bliżyn. W nocy z piątku na sobotę mężczyzna został zatrzymany, gdy siedział nietrzeźwy w przydrożnym rowie w miejscowości Luta. Niedaleko znajdowała się skradziona skoda, którą usiłował spalić, podkładając ogień wewnątrz pojazdu. Do pożaru jednak nie doszło, bowiem podpalacz zamknął drzwi, przez co nieświadomie „zdusił” zarzewie.

W niedzielę mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dokonania rozboju w warunkach recydywy. 34-letni mieszkaniec gminy Bliżyn przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Ponadto jest podejrzewany o zniszczenie płyt nagrobnych na cmentarzach w Odrowążu i Nowym Odrowążku, do których doszło pod koniec sierpnia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama