Dzieci chętnie brały udział w warsztach „Małe Miasto Busko-Zdrój”

Data publikacji: 09.09.2019 14:52
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
09.09.2019. BuskoZdrój. Warsztaty edukacyjne  Małe Miasto BuskoZdrój. Na zdjęciu od prawej Stanisław Blinstrub  Radio Kielce

09.09.2019. Busko-Zdrój. Warsztaty edukacyjne „Małe Miasto Busko-Zdrój". Na zdjęciu (od prawej): Stanisław Blinstrub - Radio Kielce
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Ponad 100 uczniów w wieku od 8 do 12 lat ze szkół z terenu gminy Busko-Zdrój bierze udział w warsztatach edukacyjnych, które zainaugurowano dziś w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Tygodniowe spotkania, organizowane są w ramach projektu „Małe Miasto Busko-Zdrój”.

Dzieci przez tydzień będą poznawać tajniki takich zawodów jak np. dziennikarz, kelner, policjant, czy strażak. Poprzez zabawę i praktyczną naukę nauczą się zarządzania własnym budżetem oraz tego, jak funkcjonuje gospodarka - mówi Dorota Tworek prezes Fundacji Nowa Przestrzeń Sztuki.

- Poprzez realizacje projektu chcemy uświadomić im, że wszystkie zawody są ważne, że pieniądze są wynikiem pracy, równie istotne jest oszczędzanie, jak i odprowadzanie podatków - podkreśla Dorota Tworek.

W małym miasteczku nie zabrakło najważniejszych instytucji, urzędów, banku i pracodawców z różnych branż. Wśród 21 stanowisk znalazło się m.in. stoisko przygotowane przez funkcjonariuszy buskiej policji. Tomasz Piwowarski rzecznik instytucji podkreśla, że poprzez tego typu akcje, uczniom łatwiej będzie wybrać przyszły zawód.

- Na stoisku prezentujemy i zachęcamy młodzież do wstąpienia w szeregi policji. Pokazujemy na czym polega praca technika kryminalistyki. Mamy tusz do linii papilarnych, pokazujemy jak się zabezpiecza ślady na miejscu zdarzenia - zaznacza rzecznik.

W Buskim Samorządowym Centrum Kultury znajduje się również stoisko przygotowane przez Polskie Radio Kielce.

- Dzieci przede wszystkim nauczą się podstaw dziennikarstwa - mówi Magdalena Sitek  dziennikarz Polskiego Radia Kielce. - Wspólnie z dziećmi stworzymy serwis informacyjny. Dzieci będą miały również możliwość przygotowania listy przebojów, która znajdzie się na antenie Radia Małego Miasta - zaznacza Magdalena Sitek.

Pod ogromnym wrażeniem projektu są uczniowie. W rozmowie z Radiem Kielce podkreślali, że warsztaty są bardzo ciekawe, jak i są cenną lekcją w życiu.

Realizatorem projektu "Małe Miasto w Busku-Zdroju" jest fundacja Nowa Przestrzeń Sztuki we współpracy Miasta i Gminy Busko-Zdrój wraz z Buskim Centrum Kultury, zaś pomysłodawcą jest Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama