Zakończyła się rozbudowa schroniska w Dyminach

Data publikacji: 09.09.2019 15:48
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
09.09.2019. Remont schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dyminach

09.09.2019. Remont schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dyminach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Ściegiennego w Kielcach jest już niemal gotowe. Kończy się trwający od dwóch lat remont. W ramach inwestycji powstały trzy budynki.

W głównym obiekcie znalazły się między innymi boksy dla chorych i starszych zwierząt - informuje Magdalena Janusz zastępca kierownika schroniska

- Mamy szpital z kilkunastoma boksami dla chorych zwierząt, które będą pod opieką weterynarza. W środku znajduje się także myjka dla zwierząt. Będziemy mieli osobę zajmującą się czesaniem i kąpaniem psów, dbaniem o ich skórę i sierść. To niezwykle potrzebne nie tylko ze względów higienicznych, ale także, by zwierzaki wyglądały atrakcyjnie dla ludzi adoptujących - dodaje. 

W obiekcie jest także miejsce dla szczeniąt. Z kolei na piętrze przygotowano legowisko oraz wybieg dla kotów. Z kolei obok głównego obiektu znajduje się budynek, gdzie mieści się kuchnia i magazyn do składowania karmy. Obok jest pięć rzędów nowych boksów dla zwierząt. W zmodernizowanym schronisku jest 150 miejsc dla psów i 25 dla kotów.

Na adopcję czeka między innymi siedmioletni Patrol - pies, który w schronisku przebywa od trzech lat. Iwona Fert, opiekun zwierząt w schronisku w Dyminach przekonuje, że jest to bardzo ułożony i grzeczny pies.

- Jest to pies, który będzie się nadawał do mieszkania, nie niszczy swoich rzeczy, bardzo lubi ludzi, potrafi dogadywać się z innymi psami. Patrol to spory pies podobny do harta polskiego. Na pewno wymaga ruchu, ale jest grzeczny i nie sprawia problemów - powiedziała opiekunka.

Rozbudowa schroniska trwała dwa lata. Remont schroniska kosztował prawie 4 miliony złotych. Oficjalne otwarcie odbędzie się prawdopodobnie na przełomie września i października.

adv adv
Wiadomości
Reklama