Kolejna świętokrzyska gmina doczeka się wodociągu

Data publikacji: 09.09.2019 17:24
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
09.09.2019. Gaje. Prace dotyczące budowy wodociągu. Na zdjęciu od lewej Łukasz Maderak  zastępca burmistrza Kazimierzy Wielkiej przedstawiciel wykonawcy inwestycji Rafał Stokłosa  przewodniczący Zarządu Związku Międzygminnego Nida 2000

09.09.2019. Gaje. Prace dotyczące budowy wodociągu. Na zdjęciu od lewej: Łukasz Maderak – zastępca burmistrza Kazimierzy Wielkiej, przedstawiciel wykonawcy inwestycji, Rafał Stokłosa - przewodniczący Zarządu Związku Międzygminnego Nida 2000
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Mieszkańcy Chruszczyny Wielkiej w gminie Kazimierza Wielka wreszcie doczekają się wodociągu. W przysiółku Gaje rozpoczęły się prace budowlane. To kolejny etap wodociągowania gminy. Dzięki inwestycji, do końca października tego roku, 15 gospodarstw domowych będzie miało możliwość przyłączenia się do sieci.

Rafał Stokłosa przewodniczący Zarządu Związku Międzygminnego Nida 2000 mówi, że na razie wodociąg będzie miał długość 1600 metrów, a jego średnica to 220 milimetrów.

Łukasz Maderak zastępca burmistrza Kazimierzy Wielkiej informuje, że wybudowana zostanie również przepompownia, bez której nie ma możliwości dalszego wodociągowania gminy.

- Kolejne fragmenty Chruszczyny Wielkiej będziemy się starali zwodociągować w miarę pozyskanych środków finansowych i jak najszybciej - dodaje Łukasz Maderak.

11 miejscowości w gminie Kazimierza Wielka nadal nie ma wodociągu. Dlatego też samorząd złożył wniosek do PROW na kwotę 2 milionów złotych na budowę wodociągu i przydomowych oczyszczalni ścieków m.in. w miejscowości Wielgus i Krzyszkowice.

Obecnie władze gminy rozstrzygnęły również przetarg na rozbudowę sieci wodociągowej w miejscowości Marcinkowice.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama