Nowy projekt z myślą o seniorach

Data publikacji: 09.09.2019 17:57
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Bezpieczeństwo seniorów w całym województwie stanie się celem nowego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki. Dziś została podpisana umowa w tej sprawie.

Projekt pod nazwą „Przepis na bezpieczeństwo” ma jednocześnie angażować do współdziałania z seniorami osoby młode. Jak zaznacza Elżbieta Pryciak ze stowarzyszenia - jednym z założeń jest przygotowanie filmu ukazującego sytuację zagrożenia i sposoby przezwyciężenia kryzysu. Zasadą jest udział w nim dwóch osób starszych i dwóch młodszych. 

Dodatkowo w planach jest organizacja imprezy plenerowej o charakterze profilaktycznym. Nawet nagrody będą służyły do propagowania bezpieczeństwa. To na przykład wycieczka autokarowa, która będzie jednocześnie filmowana, z pokazaniem zasad bezpiecznego wypoczynku.
Konkurs na film promujący bezpieczeństwo będzie ogłoszony w instytucjach senioralnych w całym województwie.

Zadania z zakresu profilaktyki są prowadzone w województwie świętokrzyskim od wielu lat, ale w ostatnich czterech nabrały tempa. Wojewoda Agata Wojtyszek przypomina, że podpisana dziś umowa ze Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Starachowicki, to jedna z ośmiu wdrażanych w tym rozdaniu finansowym.

W 2019 roku w naszym województwie zrealizowane będą projekty za około 250 tysięcy złotych, a zakres ich działań jest szeroki. Pieniądze można pozyskać na przykład na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, lepsze oznakowanie dróg czy naukę jazdy na rowerze z wyrobieniem karty rowerowej.

W ciągu minionych czterech lat w województwie świętokrzyskim zrealizowano ponad 30 projektów z zakresu bezpieczeństwa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama