Kolejne miliony dla Świętokrzyskiego. Tym razem na szpitale

Data publikacji: 10.09.2019 13:10 / Data aktualizacji: 10.09.2019 13:58
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Dodatkowe ponad 13 milionów złotych przekaże Ministerstwo Zdrowia dla świętokrzyskich szpitali powiatowych. Pieniądze będą wypłacone jeszcze we wrześniu tego roku.

Jak informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, mówi że dyrektorzy będą mogli wydać pieniądze na pokrycie zwiększonych kosztów np. energii.

- W tym roku, to kolejna transza dodatkowych środków, jakie trafią do świętokrzyskich szpitali. Pieniądze będzie można wykorzystać na podwyżki dla pracowników z wyjątkiem lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych - wyjaśnia Małgorzata Kiebzak. Te grupy już otrzymały podwyżki z innej puli.

Jak podkreśla Agata Wojtyszek wojewoda świętokrzyski, pacjenci leczeni są na wysokim poziomie, ale wiele ze szpitali boryka się z problemami finansowymi. 

- Myślę, że dzięki tym pieniądzom wiele świętokrzyskich szpitali ze spokojem będzie mogło nadal realizować swoje zadania. To bardzo ważne dla mieszkańców. Jeśli chodzi o jakość medyczną nasze szpitale funkcjonują dobrze. Natomiast niestety ich bolączką jest brak pieniędzy, dlatego cieszę się, że dziś możemy przekazać tak dobrą wiadomość - dodała Agata Wojtyszek.

Jak powiedział Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, dyrektorzy szpitali i starostowie pozytywnie odbierają także zapowiedzi dotyczące przekazania dla polskich szpitali 2 miliardów złotych na ich modernizację.

- Chcemy bardzo wzmocnić publiczną służbę zdrowia, bo to na niej opiera się zdrowie i bezpieczeństwo zdrowotne polskich obywateli. Nasze świętokrzyskie szpitale na taką pomoc będą mogły liczyć i to nie jest jeszcze ostatnie słowo. Będziemy przyglądać się ich sytuacji, będziemy reagować na to, jakie mają najpilniejsze potrzeby. To jest w orbicie naszych zainteresowań i jest to działanie równoległe do polityki państwa zmierzającej do wzrostu nakładu na służbę zdrowia. Od tego nie odstąpimy - dodał Krzysztof Słoń.  

13 milionów złotych, które trafi do świętokrzyskich szpitali, to kolejna transza środków, jakie w tym roku otrzymały lecznice działające na terenie naszego województwa. W sumie od początku roku dla świętokrzyskich placówek zdrowia ministerstwo dodatkowo przekazało już ponad 90 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama