NFZ ogłosi konkurs na świadczenia w zakresie rehabilitacji wzroku, słuchu i mowy

Data publikacji: 10.09.2019 15:46
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

 
Kielce. 09.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W najbliższych dniach świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosi konkurs na świadczenia medyczne w zakresie rehabilitacji wzroku, słuchu i mowy. Powodem tej decyzji jest wypowiedzenie umowy przez placówkę, która jako jedyna w naszym regionie udzielała tych świadczeń. Taki punkt mieścił się przy ulicy Prostej w Kielcach.

Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, placówka zażądała czterokrotnego wzrostu kontraktu, co w opinii funduszu jest nieuzasadnione.

- Świadczeniodawca przysłał do nas pismo informujące, że jeżeli nie zwiększymy mu kontraktu o 400 procent w stosunku do obecnego, wówczas on przestanie prowadzić tę placówkę. Dlatego przeprowadziliśmy bardzo dokładną analizę. Podmiot ten nie miał dużych nadwykonań i nie widzimy żadnego ekonomicznego uzasadnienia do zwiększania kontraktu - mówi Beata Szczepanek.

Jak dodaje, konkurs na udzielanie świadczeń z zakresu rehabilitacji wzroku, słuchu i mowy ogłoszony zostanie w najbliższych dniach.

- Skoro świadczeniodawca z końcem września wypowiedział nam tę umowę, my by zapewnić dostępność do tej rehabilitacji ogłosimy konkurs. Mamy sygnały, że są już zainteresowane podmioty - dodała Beata Szczepanek.  

Nowy punkt, gdzie będzie świadczona rehabilitacja wzroku, słuchu i mowy ma zostać uruchomiony od października.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama