Jesienna ramówka w TVP3 Kielce z nowością skierowaną do młodych mam

Data publikacji: 11.09.2019 15:39
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.09.2019. Kielce. Nowa ramówka TVP3 Kielce. Na zdjęciu (od lewej) Aleksandra Gronek-Piotrowska, Dominik Masierak i Elżbieta Dziewięcka-Mąkosa

11.09.2019. Kielce. Nowa ramówka TVP3 Kielce. Na zdjęciu (od lewej) Aleksandra Gronek-Piotrowska, Dominik Masierak i Elżbieta Dziewięcka-Mąkosa
Fot. TVP3 Kielce

Od poniedziałku 16 września w programie TVP 3 Kielce zacznie obowiązywać jesienna ramówka. Nie będzie w niej rewolucyjnych zmian. Na antenę powrócą znane i cenione przez widzów programy, choć będą też nowości.

Pierwszą zmianę widzowie już zauważyli. Jest nowa pora nadawania wieczornego wydania „Informacji”, które teraz zaczynają się o godzinie 21.30. Główne wydanie bez zmian - pozostało o godzinie 18.30.

Pojawi się też zupełnie nowy program. W październiku zadebiutuje „9 miesięcy - narodziny matki”. Jak wyjaśnia Anna Roży, redaktor audycji, ten przewrotny tytuł nie jest przypadkowy.

- To będzie program, który będzie miał dziewięć odcinków, czyli w każdym miesiącu ciąży będziemy z mamą, będziemy mówić, co się dzieje z organizmem kobiety, co się dzieje z dzieckiem i jak się przygotować do porodu - co warto kupić, a czego nie, no i jak przygotować się do bycia matką. Przyszłe mamy często biorą udział w zajęciach szkoły rodzenia i wiedzą, jak przejść przez poród, natomiast kiedy urodzi się dziecko, mają problem, z tym, jak zająć się tą kruchą istotką. I my w tym programie będziemy się starali to podpowiedzieć - wyjaśnia.

11.09.2019. Kielce. Nowa ramówka TVP3 Kielce. Na zdjęciu: dr Artur Bocian - Świętokrzyskie Centrum Onkologii i Anna RożyFot. TVP3 Kielce

Nie zabraknie dobrze znanego widzom i cenionego programu „Misja pacjent” nadawanego w ostatni piątek miesiąca, o godzinie 19.00. Jak wyjaśnia Anna Roży, można w nim zobaczyć trudne przypadki nietypowych chorób, z którymi pacjenci musieli się zmagać. Przedstawieni są też lekarze, którzy im pomagali.

- Pokażemy, jakie metody były stosowane, ale też jak ważna jest psychika pacjentów, bo ci nasi bohaterowie to osoby o niesamowitej energii, którzy podkreślają, jak ważne w walce o zdrowie jest odpowiednie nastawienie - dodaje.

Jak zawsze na antenie TVP3 Kielce jest miejsce na historię, programy, które w ciekawy sposób opowiadają o dziejach Polski, ale przede wszystkim naszego świętokrzyskiego. Jedną z takich propozycji jest „Przystanek historia” w poniedziałki o godzinie 18.50, realizowany wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej.

- To program skierowany do młodych widzów, w którym w bardzo przystępny sposób staramy się przedstawić historię Polski, historię regionu, mówić o wydarzeniach w sposób ciekawy, żeby zatrzymać młodych ludzi i poszerzyć ich wiedzę. Ten program też jest lubiany, ma swoje stałe grono oglądających - podkreśla Anna Roży.

11.09.2019. Kielce. Nowa ramówka TVP3 KielceFot. TVP3 Kielce

Będzie też coś dla miłośników wydarzeń kulturalnych. O tym, co warto zobaczyć, lub czego warto posłuchać będzie można się dowiedzieć w każdy czwartek, o godzinie 18.15 w „Kasie biletowej”. W programie będą również rozdawane zaproszenia i bilety na imprezy kulturalne.

Na antenie pozostaje także poranne pasmo, które od poniedziałku do piątku wypełnia audycja „Dzień dobry z TVP3 Kielce” - początek o godzinie 7.30. Jeden z prowadzących program - Dominik Masierak zaprasza do wspólnego spędzania poranka.

- Chcemy rozpoczynać dzień bardzo różnorodnie, żeby każdy widz znalazł w naszym programie coś dla siebie. Poranki, które poprowadzę, będą dotyczyły głównie edukacji, ale edukacji bardzo szeroko rozumianej - zapowiada.

11.09.2019. Kielce. Nowa ramówka TVP3 Kielce. Na zdjęciu: Beata Oleś i Mateusz ŻelaznyFot. TVP3 Kielce

Edukacja zdominuje poniedziałek, we wtorek przewodnim tematem będzie zdrowie, w środę - gospodarka, w czwartek - pomoc społeczna i bezpieczeństwo, a w piątek - kultura.

Szczegółowe informacje o programach można znaleźć na stronie internetowej TVP3 Kielce. Tam też znajdą Państwo aktualne wiadomości o tym, co się wydarzyło w regionie.

Tagi do tego wpisu
Reklama