Nowy komisariat poprawi komfort pracy policjantów

Data publikacji: 11.09.2019 19:32
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.09.2019. Małogoszcz. Obecna siedziba komisariatu

11.09.2019. Małogoszcz. Obecna siedziba komisariatu
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W Małogoszczu powstanie nowy komisariat policji. Na ostatniej sesji radni miejscy zdecydowali o nieodpłatnym przekazaniu na rzecz policji prawie 36-arowej działki na ul. Jaszowskiego tuż za ratuszem, pod budowę inwestycji.

Jak mówi Mariusz Piotrowski, burmistrz miasta i gminy Małogoszcz, to bardzo dobra decyzja,  ponieważ chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców dwóch gmin Małogoszcza i Oksy, które obsługuje komisariat w Małogoszczu.

- Lokalizacja przy Jaszowskiego jest dobrym pomysłem, ponieważ na tej ulicy znajduje się również Ośrodek Zdrowia oraz buduje się nowa strażnica OSP. To taka ulica instytucjonalna. To nasz wkład, aby nowy komisariat powstał, ponieważ w obecnym budynku, znajdującym się na osiedlu mieszkaniowym jest już za ciasno - mówi burmistrz Piotrowski.  

Kamil Tokarski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach powiedział, że niebawem podejmowane będą wszystkie działania w kwestii notarialnego przejęcia działki od gminy Małogoszcz. Kolejnym etapem będzie opracowanie dokumentacji projektowej. Są plany, aby odbyło się to na początku przyszłego roku - dodaje Kamil Tokarski.

Ma to być budynek parterowy o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Na placu mają znajdować się również miejsca postojowe oraz garaże na radiowozy. Nowy komisariat ma nie tylko poprawić komfort pracy policjantów, ale również obsługi i przyjmowania interesantów. Będzie to budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - dodaje rzecznik. Nowy komisariat ma powstać do 2022 roku.

Obecnie  w Komisancie Policji w Małogoszczu pracuje 15 policjantów. W najbliższym czasie placówka ma wzbogacić się o nowy samochód. W kosztach jego zakupu partycypowała również gmina Małogoszcz.

11.09.2019. Małogoszcz. Obecna siedziba komisariatuFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Reklama