Rozmowy o rolnictwie i rządowych programach. Wojewoda odwiedziła Busko

Data publikacji: 12.09.2019 22:23
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.09.2019. BuskoZdrój. Spotkanie wojewody Agaty Wojtyszek z mieszkańcami BuskaZdroju

12.09.2019. Busko-Zdrój. Spotkanie wojewody Agaty Wojtyszek z mieszkańcami Buska-Zdroju
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Busko-Zdrój, to kolejne miasto, które w ramach swojej kampanii wyborczej odwiedziła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. – Chce kontynuować, to co robię dotychczas, czyli wsłuchiwać się w głosy mieszkańców, wdrażać i realizować programy rządowe. Wiem, że wsłuchiwanie się w głos ludzi jest fundamentem dobrych zmian. Bo nasze województwo zasługuje na więcej – mówiła do mieszkańców przedstawicielka administracji państwowej.

Podczas spotkania wojewoda, przypomniała m.in. o rządowych programach za które była odpowiedzialna w województwie w mijającej kadencji. To m.in. Rodzina 500 plus, 300 plus, czy Maluch plus. Wojewoda zaznaczyła, że rząd obecnie realizuje wiele programów związanych również z pomocą dla rolnika. To m.in. plan dla polskiej wsi tzw. program rozwoju retencji na lata 2021-2027, którego celem jest zmniejszenie skutków suszy oraz zabezpieczenie przeciwpowodziowe.

Wojewoda zwróciła również uwagę, na głębszą i szerszą promocję walorów buskiego uzdrowiska w kraju. Priorytetem jest także stworzenie odpowiedniego połączenia Buska ze stolicą regionu jak i z centralnym portem komunikacyjnym.

- Cieszę się, że również Busko znajdzie się na szlaku budowy tak zwanych „szprych”, czyli bardzo szybkich linii kolejowych, które mają przebiegać przez województwo świętokrzyskie. To otworzy nam okno na świat, naszej buskiej perełce – buskiemu uzdrowisku – mówiła Agata Wojtyszek.

Rozmowy związane z rolnictwem zdominowały dalszą część spotkania wojewody z mieszkańcami Buska-Zdroju. Brał w nim udział Jerzy Pośpiech – dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, który na zaproszenie Agaty Wojtyszek przybył do Buska.

Dyrektor przypomniał, że najnowszym udogodnieniem dla rolników wprowadzonym przez rząd PiS jest program wapnowania gleb.

- Mniejsze dawki nawozu, mniejsze koszty produkcji dla rolnika, zdrowsza żywość. Cały czas zachęcamy do sprzedaży bezpośredniej tzw. handlu detalicznego, skrócenia łańcucha dostaw, wyeliminowanie pośredników – wyliczał dyrektor.

Wojewoda Agata Wojtyszek odwiedziła również mieszkańców Nowego Korczyna. Spotkanie zdominowały także rozmowy o przyszłości rolnictwa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama