Coraz więcej hulajnóg na kieleckich ulicach

Data publikacji: 13.09.2019 13:19
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. 13.09.2019. Hulajnogi elektryczne na kieleckim Rynku

Kielce. 13.09.2019. Hulajnogi elektryczne na kieleckim Rynku
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

80 elektrycznych hulajnóg dołączyło do parku wypożyczalni tych pojazdów w Kielcach. Poszerzyła się nie tylko oferta, ale także strefa, w której będzie się można poruszać jednośladami. Od dziś obejmuje ona niemal całe miasto.

Patryk Nosek, kierownik firmy Blinkee w Kielcach zaznacza, że mieszkańcom udostępniono nowszy model jednośladów, który ma być mniej zawodny.

- 20 hulajnóg, które wcześniej wprowadziliśmy do Kielc ulegała częstym awariom. Miało na to wpływ bardzo duże zainteresowanie. W ciągu dnia, jeden pojazd był wypożyczany nawet 40 razy. Obecnie hulajnogi mają usprawnione przednie zawieszenie i opony, a także inne podzespoły, które często się zużywały - powiedział Patryk Nosek. 

Zaapelował on jednocześnie o rozwagę przy używaniu jednośladów oraz o to, by zostawiać je tylko w dozwolonych miejscach.

- Jest bardzo dużo przypadków, w których hulajnoga zastawia chodnik, samochód czy wjazd na posesję. Gorąca prośba, aby zostawiać hulajnogi tylko w dozwolonych miejscach i w taki sposób, aby nie przeszkadzały innym mieszkańcom - dodaje Patryk Nosek.

Hulajnogi prawdopodobnie będą udostępniane także zimą, inaczej będzie ze skuterami, które mają zostać ściągnięte z kieleckich ulic na przełomie listopada i grudnia. Ewentualne zmiany będą uzależnione od pogody.

Jak informowaliśmy, zainteresowanie elektrycznymi jednośladami w Kielcach jest bardzo duże. Z danych firmy wynika, że na skuterach elektrycznych przejechano ponad 110 tys. kilometrów, a na hulajnogach ponad 30 tys. kilometrów.

Obecnie w Kielcach firma udostępnia 100 hulajnóg oraz 56 skuterów.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama