Piękne obiekty sportowe w Ociesękach. Dzięki pomocy resortu

Data publikacji: 13.09.2019 17:17
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
13.09.2019. Ociesęki. Na zdjęciu: Damian Szpak - wójt gminy Raków i Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki

13.09.2019. Ociesęki. Na zdjęciu: Damian Szpak - wójt gminy Raków i Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki
Fot. TVP3 Kielce

Dobiegają końca prace przy budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ociesękach w gminie Raków. Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z programu Sportowa Polska realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jak informuje wiceminister Anna Krupka, na ten cel resort przeznaczył 1,2 mln zł.

- Oprócz hali, która będzie zawierała profesjonalne zaplecze sportowe, sanitarne a także magazynowe, przy Szkole Podstawowej w Ociesękach powstaje boisko z nawierzchnią poliuretanową, ze skocznią do skoku w dal, rzutnią do pchnięcia kulą, a także specjalną górką saneczkową dla najmłodszych. To bardzo duża inwestycja, której gmina wiejska Raków bez wsparcia ministerstwa nie byłaby w stanie samodzielnie zrealizować - zaznacza.   

Anna Krupka podkreśla, że rząd Prawa i Sprawiedliwości inwestuje w zrównoważony rozwój także w przypadku infrastruktury sportowej, czego przykładem jest inwestycja w Ociesękach.

- Mam nadzieję, że z tej infrastruktury będą korzystać nie tylko uczniowie, ale także dorośli i całe rodziny, które będą mogły tutaj aktywnie spędzać czas - dodaje.

Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ociesękach została już ukończona. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz obiektu, montowane są m. in. bramki do gry w piłkę i kosze. Oprócz budowy nowej infrastruktury sportowej, kompleksowy remont przeszedł także budynek szkoły. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 9 mln zł.

Reklama