Agata Wojtyszek rozmawiała z mieszkańcami Starachowic

Data publikacji: 14.09.2019 10:29
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.09.2019. Starachowice. Spotkanie Agaty Wojtyszek z mieszkańcami

14.09.2019. Starachowice. Spotkanie Agaty Wojtyszek z mieszkańcami
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Rozmowy z mieszkańcami o sprawach ogólnopolskich i lokalnych zdominowały spotkanie wojewody Agaty Wojtyszek z mieszkańcami Starachowic. Na miejscowym targowisku kandydatka do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowała dotychczasowe osiągnięcia rządu i plany na kolejne lata.

W rozdawanej gazetce przypomniane zostały zmiany, jakie zaszły w poszczególnych powiatach w czasie ostatnich 4 lat. Wskazane tu zostały środki, jakie do Świętokrzyskiego trafiły z programów „Rodzina 500 plus” czy „Wyprawka Plus”. Przypomniane są także przykładowe drogi, które zostały wyremontowane z dotacji rządowych przekazywanych przez wojewodę.

- To dowód na to, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest wiarygodny - podkreślała Agata Wojtyszek. Jako kandydatka do Sejmu promowała również swoją kandydaturę.

14.09.2019. Starachowice. Spotkanie Agaty Wojtyszek z mieszkańcamiFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Podczas rozmów z mieszkańcami omawiane były sprawy dotyczące bezpośrednio mieszkańców, pojawiały się głosy o potrzebie funkcjonowania w mieście biura otwartego przez kilka dni w tygodniu, po to, by zyskać pomoc w bieżących sprawach. Wiele z tych spraw może być rozwiązanych na poziomie samorządowym, ale Agata Wojtyszek deklaruje pomoc również w tym zakresie. Przykładem jest prośba mieszkańców Nowego Korczyna o wsparcie w zorganizowaniu dowozu dzieci do szkoły, w tym przypadku pomocny może się okazać rządowy program przywracania połączeń lokalnych.

Zawichost, Wilczyce, Kunów i Bałtów to plany na spotkania Agaty Wojtyszek z wyborcami na kolejny tydzień.

Reklama