Premier Morawiecki w Kielcach: idziecie śladem twórców polskiego przemysłu [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 15.09.2019 14:58 / Data aktualizacji: 15.09.2019 17:34
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
15.09.2019. Kielce. Premier Morawiecki gościem European Rover Challenge. Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki - premier

15.09.2019. Kielce. Premier Morawiecki gościem European Rover Challenge. Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki - premier
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w ceremonii zakończenia 5. edycji międzynarodowych zawodów robotów marsjańskich European Rover Challenge, odbywających się na terenie kampusu Politechniki świętokrzyskiej. W zmaganiach od piątku wzięło udział ponad 400 młodych konstruktorów z pięciu kontynentów.

Najlepszą drużyną ponownie został zespół Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej, pokonując studentów z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie i konstruktorów z Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie.

Prezes Rady Ministrów gratulował zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom zawodów.

- Jesteśmy pełni podziwu, że kontynuujecie najlepsze tradycje techniczne i kosmiczne. To coś wspaniałego, co udało się zbudować wokół Politechniki Świętokrzyskiej. Gratuluję wszystkim uczestnikom, a także paniom, które znalazły się w zwycięskich drużynach - zaznaczył.

- Tutaj, na ziemi świętokrzyskiej, w sercu Polski tworzono przed laty Staropolski Okręg Przemysłowy. W Kielcach Stanisław Staszic zakładał Akademię Górniczą. Idziecie w ślady najlepszych naszych twórców i inżynierów, którzy budowali polski przemysł na tej ziemi i w tej części Europy - podkreślił premier. 

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że wynalazki  i roboty, które rywalizowały w Kielcach podczas kolejnej edycji zawodów European Rover Challenge z pewnością przyczynią się także do rozwoju polskiego sektora nowych technologii.

Dziś Mateusz Morawiecki odwiedzi także Busko-Zdrój i Staszów.

adv adv
Wiadomości
Reklama