Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Staszowa [ZAPIS RELACJI]

Data publikacji: 15.09.2019 19:45 / Data aktualizacji: 15.09.2019 20:06
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
15.09.2019 Staszów. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego

15.09.2019 Staszów. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Staszów był ostatnim miejscem, które dziś odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu był już dziś gościem European Rover Challenge. Później udał się do Buska, a na koniec dotarł do Staszowa.

20:30 Zakończyła się wizyta premiera Morawieckiego w regionie świętokrzyskim.

20:06 Teraz premier będzie rozmawiał z mieszkańcami Staszowa.

20:05 Cała sala śpiewa "Mateusz, Mateusz".

20:04 - Od Waszych głosów, rozmów zależy przyszłość Polski - kończy premier Morawiecki.

20:02 - My kochamy nasze małe ojczyzny - miasta i wioski - dodaje.

20:00 - To wszystko, co udało nam się zbudować może jednak zostać zniszczone. Ta prawda historyczna, programy socjalne. Możemy to stracić, jeśli nie będzie kontynuacji naszych rządów. Trzeba zatem raz jeszcze bardzo mocno się zaangażować. W najbliższych tygodniach się rozstrzygnie, czy kolejne lata będą dobre dla Polski - zaznacza.

19:59 - Polska prawda, prawda o Polskim heroizmie wreszcie przebiła się na cały świat. Jesteśmy dumnym narodem. Sprawiedliwość wymaga tego, abyśmy prawdę o naszej historii odbudowali na świecie. I my tego dokonaliśmy. Szybciej niż się wydawało - mówi premier.

19:56 - Nie tylko liczymy na Wasz głos, ale liczymy się z Waszym głosem. Wy jesteście ważni. Jesteśmy wielkim narodem, który został poturbowany przez historię. I dlatego wszystkich chcę poprosić o mobilizację i zaangażowanie - podkreśla Mateusz Morawiecki.

19:54 - Rządzimy w imieniu wszystkich Polaków i chcemy, żeby bezrobocie było coraz niższe. A jest ono już teraz wyjątkowo niskie. Polska przyciąga coraz więcej turystów i inwestorów z całego świata - dodaje.

19:52 - Zaczęliśmy zmniejszać lukę VAT. Stąd się biorą pieniądze na te wielkie programy społeczne. Chcemy też jak najwięcej polskiego kapitału w polskiej gospodarce. Chcemy, żeby Polacy coraz bardziej zarabiali, jak na europejskim poziomie. Dlatego podnosimy płacę minimalne. Poza tym obniżamy podatek - mówi premier.

19:50 - To doprowadziło do tego, że firmy nie uciekają od płacenia tego podatku. Teraz jest on mniejszy i płaci go dużo więcej małych i średnich przedsiębiorstw - zaznacza.

19:48 - Kochamy Europę, Unię Europejską, ale przede wszystkim troszczymy się o Polskę. Bardzo ważne jest dbanie o polskie interesy. Obniżyliśmy podatek CIT z 19 na 9 proc. - zaznacza.

19:45 - Duże procesy polityczne nie zachodzą z dnia na dzień. Cztery lata temu nie przypuszczałem, że uda się tak szybko wszystko zrobić. Uciekało nam mnóstwo pieniędzy poprzez mafię VAT-owskie. Przekierowaliśmy je na rozwój gospodarczy - podkreśla.

19:44 Na scenie pojawia się premier Morawiecki

19:41 - Chcemy, by płace rosły, by Polacy żyli godnie. I to się uda, jeśli zwyciężymy wybory. Dlatego proszę Państwa o głos 13 października - mówi Anna Krupka.

19:40 - Abyśmy mogli dalej tak dynamicznie rozwijać Staszów, potrzebujemy kolejnej kadencji - mówi Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama