Strażnica szybciej niż zakładano?

Data publikacji: 18.09.2019 14:40
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
18.09.2019. Kielce. Konferencja Wojewody w PSP. Na zdjęciu od lewej Krzysztof Ciosek  świętokrzyski komendant wojewódzki PSP Agata Wojtyszek  wojewoda świętokrzyski Krzysztof Słoń  senator Sławomir Karwat  komendant miejski PSP

18.09.2019. Kielce. Konferencja Wojewody w PSP. Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Ciosek – świętokrzyski komendant wojewódzki PSP, Agata Wojtyszek – wojewoda świętokrzyski, Krzysztof Słoń – senator, Sławomir Karwat - komendant miejski PSP
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Możliwe, że nowa siedziba jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Kielcach zostanie oddana do użytku szybciej niż planowano. Dzięki zmianom w budżecie państwa na ten rok, udało się pozyskać 1 mln 500 tys. złotych na remont tej strażnicy. Wojewoda Agata Wojtyszek liczy na to, że dzięki temu wszystkie prace uda się zakończyć wcześniej.

- To miejsce jest bardzo potrzebne, aby zapewnić komfort pracy strażakom oraz zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców Kielc i powiatu - powiedziała wojewoda.

Brygadier Sławomir Karwat, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach dodaje, że jest to bardzo długo oczekiwana inwestycja. Ratownicy będą mieli do dyspozycji 2 tysiące metrów kwadratowych. W budynku będzie m.in. 12 miejsc dla pojazdów, 2 sale konferencyjne, siłownia i jadalnia. Obiekt, w którym do tej pory funkcjonariusze pełnili służbę, nie spełniał wymagań, które są stawiane budynkom PSP, pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy.

Senator Krzysztof Słoń z PiS dodaje, że jednostka ratowniczo-gaśnicza nr 1 mieści się w bardzo dobrej lokalizacji, ponieważ znajduje się obok ważnych węzłów komunikacyjnych. To bez wątpienia podnosi poziom bezpieczeństwa mieszkańców regionu oraz osób, które przejeżdżają przez region.

Brygadier Krzysztof Ciosek, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej dodał, że w ostatnim czasie, dzięki m.in. ustawie modernizacyjnej, w podległych mu jednostkach wiele rzeczy zmieniło się na lepsze.

- W ciągu ostatnich czterech lat, do jednostek krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego w województwie świętokrzyskim trafił sprzęt, pojazdy oraz pieniądze na remonty w kwocie ponad 13 mln złotych - powiedział bryg. Krzysztof Ciosek.

Zgodnie z planem, zakończenie budowy JRG nr 1 planowane jest na 30 listopada 2020 roku. Koszt inwestycji wynosi 16,5 miliona złotych. Pieniądze pochodzą m.in. z rządowego Programu Modernizacji Służb Mundurowych.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama