Ruszył proces byłej skarbnik powiatu włoszczowskiego

Data publikacji: 18.09.2019 15:34
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Starostwo Powiatowe we Włoszczowie

Starostwo Powiatowe we Włoszczowie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mimo, iż Iwona G., była skarbnik Starostwa Powiatowego we Włoszczowie nie stawiła się w sądzie, dziś rozpoczął się proces w jej sprawie. Jest oskarżona m.in. o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków funkcjonariusza publicznego oraz przywłaszczenie publicznych pieniędzy.

Przestępstwa dotyczą czasu od 2009 do 2018 roku. Oskarżona była wówczas zatrudniona w księgowości I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie, w Powiatowym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym we Włoszczowie i w tamtejszym starostwie. Zdaniem prokuratury, oskarżona przywłaszczyła m.in. 103 tysiące złotych na szkodę I LO we Włoszczowie. Podejrzana, w czasie śledztwa nie przyznała się do zarzucanych jej czynów, a 25 tysięcy złotych zwróciła do starostwa jeszcze w maju 2018 roku.

Proces w tej sprawie rozpoczął się dziś w Sądzie Rejonowym we Włoszczowie. Sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach powiedział, że oskarżona nie przyszła na rozprawę, a jej nieobecność była nieusprawiedliwiona. W związku z tym otworzono przewód sądowy. Wyznaczono także cztery kolejne terminy rozpraw, na które zostaną wezwani świadkowie.

22 listopada planowane jest zakończenie postępowania. Za zarzucane czyny Iwonie G. grozi kara 10 lat więzienia.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama