Bił tłuczkiem i toporkiem. Do zabójstwa się nie przyznaje

Data publikacji: 18.09.2019 15:47
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Proces w sprawie Tomasza K. oskarżonego o zabójstwo mężczyzny w jednym z mieszkań na Słonecznym Wzgórzu

Proces w sprawie Tomasza K. oskarżonego o zabójstwo mężczyzny w jednym z mieszkań na Słonecznym Wzgórzu
Kielce. 12.09.2018 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

25 lat więzienia domaga się dla Tomasza K. prokuratura. To mężczyzna, oskarżony o zabójstwo 38-letniego mężczyzny w jednym z mieszkań przy ulicy Orzeszkowej w Kielcach. Do zdarzenia doszło na początku lutego 2018 roku.

Zdaniem śledczych z Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód, mężczyzna śmiertelnie pobił pokrzywdzonego, zadając mu serię ciosów ręką, nogą, drewnianym tłuczkiem i metalowym toporkiem w okolicę głowy i tułowia. W sądzie twierdził, że jedynie pobił pokrzywdzonego. Na początku śledztwa przyznawał się do zabójstwa.

Sędzia Tomasz Durej, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach, w którym toczy się proces, informuje że dziś strony wygłosiły mowy końcowe. Prokurator domaga się dla oskarżonego kary 25 lat pozbawienia wolności z zastrzeżeniem, że będzie mógł zostać warunkowo zwolniony nie wcześniej niż po upływie 20 lat. Tomasz K. i jego obrońca wnieśli o zmianę kwalifikacji prawnej czynu z zabójstwa na pobicie ze skutkiem śmiertelnym i wymierzenie łagodnej kary. Wyrok w tej sprawie zapadnie w najbliższy piątek.

Tomasz K. jest tymczasowo aresztowany.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama