Nowoczesne boiska powstają w Staszowie

Data publikacji: 19.09.2019 08:31
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.09.2019 Staszów. Budowa boisk sportowych przy Zespole Placówek Oświatowych

19.09.2019 Staszów. Budowa boisk sportowych przy Zespole Placówek Oświatowych
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Trwają prace wykończeniowe kompleksu nowoczesnych boisk sportowych przy Zespole Placówek Oświatowych w Staszowie. To jedna z największych szkół w gminie.

- Do tej pory przez ponad 30 lat do dyspozycji dzieci były boiska asfaltowe, dlatego inwestycja była bardzo potrzebna i wyczekiwana przez uczniów, jak i nauczycieli - powiedział dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Dariusz Firmanty.

Dodał, że boiska asfaltowe były mocno zniszczone, część z nich była żużlowa, całość nie spełniała obowiązujących obecnie norm, dzieci miały kontuzje korzystając z tych boisk.

Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć powiedział, że inwestycja jest bardzo ważna, ponieważ poprawi nie tylko komfort uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego, ale przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci. Dodał, że budowę kompleksu boisk udało się zrealizować dzięki pomocy finansowej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Poseł Anna Krupka pomogła uzyskać 50-procentowe dofinansowanie na ten cel w kwocie 370 tysięcy złotych. Z własnych pieniędzy miasto zagospodarowało teren wokół boisk. Było to konieczne, ponieważ do tej pory nie było tam drogi przeciwpożarowej, którą wybudowano. Powstał też nowy parking.

W nowym kompleksie sportowym znajduje się boisko do piłki ręcznej, siatkowej, dwa boiska do koszykówki, badmintona, a także bieżnia i skocznia do skoku w dal.

Oddanie zaplanowano około 10 października.

Reklama