55-metrowy „olbrzym” powstaje u zbiegu ulic Jesionowej i Zagnańskiej

Data publikacji: 19.09.2019 10:19
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.09.2019 Kielce. Budowa 16-piętrowego Plaza Tower

19.09.2019 Kielce. Budowa 16-piętrowego Plaza Tower
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rozpoczęła się budowa najwyższego wieżowca w Kielcach – 16-piętrowego Plaza Tower. Budynek powstaje na rogu ulicy Jesionowej i Zagnańskiej. W miejscu inwestycji stanął już prawie siedemdziesięciometrowy dźwig, rozpoczęło się też betonowanie podziemnych kondygnacji.

Inwestor Ryszard Grzyb informuje, że wieżowiec będzie miał 55 metrów wysokości oznacza to, że będzie około dwóch metrów wyższy od biurowca przy ulicy Targowej.

- Mamy już w 90 procentach wykonaną płytę fundamentową. Pod nią ułożono już prawie 600 pali na głębokość do 12 metrów. Trwają także prace przy budowie ścian bocznych podziemnych garaży. Do końca miesiąca będziemy mieli zakończony poziom zero - mówi Ryszard Grzyb.

W wieżowcu znajdzie się około 130 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. W podziemnych garażach będzie miejsce dla 200 aut. 

- W budynku przewidywane jest około 8 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni mieszkaniowej. Do wyboru będą lokale od 28 do około 130 metrów kwadratowych. Plaza Tower będzie zupełnie innym budynkiem niż te, które znamy z przestrzeni publicznej w Kielcach. To będzie nowoczesny wieżowiec z dużą ilością przeszkleń i fasad aluminiowych. Myślę, że nie będziemy się mieli czego powstydzić, a budynek będzie przyciągał uwagę mieszkańców i osób przejeżdżających przez Kielce - dodaje deweloper.

Budynek ma być gotowy wiosną 2021 roku. Ceny mieszkań, z których połowę już zarezerwowano, wynoszą w zależności od kondygnacji od 5 tysięcy 200 złotych do 7 tysięcy 400 złotych za metr kwadratowy.

Tagi do tego wpisu
Reklama