Miasto planuje sprzedaż kolejnych terenów w „trójkącie bermudzkim”

Data publikacji: 19.09.2019 10:37
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.09.2019. Kielce. Trójkąt bermudzki

19.09.2019. Kielce. „Trójkąt bermudzki”
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Kolejne budynki powstaną w tzw. trójkącie bermudzkim w Kielcach. Na początku przyszłego roku władze miasta planują ogłosić przetarg na sprzedaż następnej nieruchomości znajdującej się między ulicami Piotrkowską, Pelca i al. IX Wieków Kielc.

Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami informuje, że tym razem na sprzedaż zostanie wystawiona działka od strony ulicy Piotrkowskiej. 

- Działka ma około 1500 metrów kwadratowych. Chodzi o kawałek gruntu, który połączy dwa budynki, które obecnie powstają w pobliżu ulicy Pelca. Będzie on zamykał tamten niewielki obszar. W planach jest także sprzedaż czwartej działki położonej najbliższej Silnicy. W tym wypadku konieczne będzie dojście do porozumienia z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, który jest właścicielem części nieruchomości - dodaje dyrektor.

Jak informowaliśmy, inwestycje w obrębie trójkąta bermudzkiego prowadzi już firma Apolloplast. Na ukończeniu jest pięciokondygnacyjny biurowiec usytuowany od strony al. IX Wieków Kielc, trwa także budowa trzypiętrowego budynku położonego obok ulicy Pelca.

Docelowo obszar nazywany trójkątem bermudzkim, ma zostać zabudowany pięciokondygnacyjnymi budynkami od strony al. IX wieków Kielc oraz trzypiętrowymi kamieniczkami, utrzymanymi w staromiejskim stylu od strony Piotrkowskiej. Dodatkowo obie ulice mają zostać połączone pasażem handlowo-usługowym.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama