Oszuści znów nękają seniorów

Data publikacji: 19.09.2019 13:56
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Policja

Trzy przypadki usiłowania wyłudzenia pieniędzy od starszych osób metodami „na wnuczka” i „na policjanta” zanotowali dziś kieleccy funkcjonariusze. Sierżant sztabowy Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach poinformował, że wszystkie zdarzenia miały miejsce na terenie stolicy województwa świętokrzyskiego.

- Scenariusz tych historii się powtarza. Do seniorów dzwoni mężczyzna, który podaje się za policjanta, następnie informuje swojego rozmówcę, o tym, że jego wnuczek, czy wnuczka lub ktoś z innych bliskich spowodował wypadek. Oszust informuje następnie starszą osobę, że sprawę da się rozwiązać i potrzebne do tego są pieniądze. Kwoty, jakie padły w tych fałszywych telefonach to 200 tysięcy złotych. Na szczęście nikt nie dał się nabrać - mówi Maciej Ślusarczyk.

Jak dodał, na razie nie wiadomo, czy pieniądze w ten sposób chce wyłudzić zorganizowana grupa osób, czy ktoś robi to sam. Seniorzy otrzymali telefony w godzinach południowych, a więc wtedy, kiedy ich domownicy są pracy, a dzieci i młodzież w szkole.

Policja wyjaśnia okoliczności tych zdarzeń i jednocześnie apeluje, aby nigdy nie przekazywać w ten sposób swoich funduszy i natychmiast informować o takich przypadkach policję. 

adv adv
Wiadomości
Reklama