Instruktor oskarżony o molestowanie dziewczynek. Jest areszt

Data publikacji: 19.09.2019 17:20
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 28.06.2019 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Na trzy miesiące został aresztowany jeden z pracowników starachowickiej placówki kulturalnej, któremu zarzucono molestowanie dziewcząt poniżej 15 roku życia. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach - Daniel Prokopowicz, do zatrzymania mężczyzny doszło w niedzielę po południu.

Na podstawie zebranych dowodów, sąd przychylił się do wniosku prokuratury o trzymiesięczny areszt. Ze względu na charakter sprawy prokuratura nie podaje więcej informacji.

Miłosz W. pracował w Starachowickim Centrum Kultury. Prezydent Marek Materek twierdzi, że do władz miasta nie docierały żadne informacje o niewłaściwym zachowaniu instruktora. W ośrodku prowadzone były kontrole na podstawie donosów, ale żaden z nich nie mówił o takim rodzaju naruszania prawa. Osobom poszkodowanym została udzielona pomoc psychologiczna. W tym momencie prezydent nie planuje przeprowadzenia dodatkowych kontroli w SCK.

Dziś też Urząd Miasta przekazał informację o ogłoszeniu konkursu na dyrektora Starachowickiego Centrum Kultury, obecnie sprawującej tę funkcję Anecie Kordasiewicz, w styczniu przyszłego roku kończy się umowa o pracę.

Reklama