SLD zaprezentowało w Sandomierzu program wyborczy

Data publikacji: 20.09.2019 18:11
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.09.2019. Sandomierz. Andrzej Szejna częstuje słodyczami przechodniów

20.09.2019. Sandomierz. Andrzej Szejna częstuje słodyczami przechodniów
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Lider świętokrzyskiej listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej Andrzej Szejna zaprezentował w Sandomierzu najważniejsze założenia programowe partii w wyborach do Sejmu. Jak zapowiedział, w ciągu czterech lat SLD chce skrócić kolejki do lekarzy specjalistów do maksymalnie 30 dni.

20.09.2019. Sandomierz. Andrzej Szejna częstuje słodyczami przechodniówFot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Wszystkie leki na receptę nie mogłyby być droższe niż 5 zł. Osoby niepełnosprawne, seniorzy, kobiety w ciąży, dzieci, osoby po przeszczepach otrzymywałyby leki wypisane na receptach bezpłatnie. Program wyborczy SLD zakłada zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do 2022 roku do 6,8 proc. PKP, a do 2024 roku do 7,4 proc. PKB.

Andrzej Szejna powiedział, że jego partia w ciągu kilku lat zwiększy liczbę lekarzy o 50 tys., natomiast na wydziałach lekarskich wyższych uczelni zostanie zwiększona liczba miejsc o 50 proc., aby miał kto leczyć Polaków. W programie wyborczym lewicy jest także wprowadzenie bezpłatnego leczenia bezpłodności metodą in vitro.

- Jest to zobowiązanie wobec wszystkich Polek i Polaków, których ta choroba dotknęła, a przecież wiadomo, że posiadanie dziecka nie jest przywilejem, jest prawem każdego obywatela. Jeżeli możemy mu w tym pomóc, powinniśmy to zrobić. Dziwi mnie w tej sprawie konserwatywne zapatrywanie prawicy polskiej i bardzo średniowieczne podejście kościoła katolickiego do kobiet i antykoncepcji - stwierdził Andrzej Szejna. Dodał, że jego ugrupowanie chce wprowadzić bezpłatną antykoncepcję, w tym również tabletkę „dzień po”.

SLD deklaruje podwyżkę płacy minimalnej od 1 stycznia 2020 roku do kwoty 2,7 tys. zł, jednocześnie chce ulżyć przedsiębiorcom obniżając składkę ZUS i wprowadzając udogodnienia dotyczące zatrudniania pracowników. Konferencja SLD odbyła się przy Bramie Opatowskiej. Andrzejowi Szejnie towarzyszyło kilku kandydatów na posłów z jego listy.

20.09.2019. Sandomierz. Andrzej Szejna częstuje słodyczami przechodniówFot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama