Edukacja w miejscach pamięci

Data publikacji: 20.09.2019 21:25
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu: uczestnicy projektu Edukacja w Miejscach Pamięci ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Kielcach

Na zdjęciu: uczestnicy projektu Edukacja w Miejscach Pamięci ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Kielcach
Fot. OMPiO

Uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Kielcach jako pierwsi w tym roku szkolnym uczestniczyli w zajęciach z cyklu Edukacja w Miejscach Pamięci. Projekt ten jest już kolejny raz realizowany przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.

Podczas dwugodzinnego spaceru młodzież poznała najciekawsze miejsca i zabytki w centrum Kielc, zwiedziła także Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, park miejski oraz wzięła udział w warsztatach w OMPiO, w czasie których poznali sylwetki sześciu bohaterów, związanych z Kielcami.

W projekcie udział wzięli już również uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej numer 1 imienia Stanisława Staszica. Oni z kolei wyruszyli na wycieczkę edukacyjną, która wiodła przez Święty Krzyż, Wąchock oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. W ten sposób odkrywali historię regionu.

Projekt Edukacja w Miejscach Pamięci realizowany przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej jest działaniem wieloletnim i powszechnym. Uczestniczą w nim wszyscy uczniowie klas trzecich, szóstych i ósmych szkół podstawowych, prowadzonych przez miasto Kielce. Poprzez różne zajęcia młodzież poznaje najważniejsze miejsca naszego dziedzictwa kulturowego.

Dzięki wsparciu miasta, udział w projekcie jest bezpłatny. W ten sposób brak pieniędzy nie jest dla dzieci przeszkodą w uczestniczeniu w wyjazdowych zajęciach edukacyjnych.

W dotychczasowych edycjach projektu wzięło udział już 15 tysięcy uczniów kieleckich szkół.

Na zdjęciu: uczestnicy projektu Edukacja w Miejscach Pamięci ze Szkoły Podstawowej numer 2 w KielcachFot. OMPiO

Reklama