Pielgrzymka, która umacnia i jednoczy mężczyzn

Data publikacji: 21.09.2019 07:23
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Dziś odbędzie się pierwsza Pielgrzymka Mężczyzn Diecezji Sandomierskiej do Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Wezmą w niej udział osoby świeckie i duchowne. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.00 nabożeństwem do patrona tej świątyni. Następnie odbędzie się konferencja, podczas której profesor Stanisław Słowiński wygłosi wykład pt. „Być mężczyzną".

O godzinie 11.30 rozpocznie się msza święta pod przewodnictwem ordynariusza diecezji sandomierskiej biskupa Krzysztofa Nitkiewicza.

Jak powiedział ks. Tomasz Lis, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, wspólne pielgrzymowanie mężczyzn i ich modlitwa w dzisiejszych czasach ma szczególne znaczenie.

- Mamy do czynienia z kryzysem wielu  rodzin i z problemami, związanymi z wychowaniem młodego pokolenia. Często wypływa to z braku dojrzałości do ojcostwa. Pielgrzymka, która umocni i zjednoczy mężczyzn będzie też ważnym doświadczeniem dla kapłanów, byśmy zwrócili uwagę na potrzebę pracy duszpasterskiej z ojcami i mężczyznami, przy jednoczesnym ukazywaniu pięknego wzoru ojcostwa w Bogu i w osobie św. Józefa - dodał ks. Tomasz Lis.

Pielgrzymka zakończy się agapą, czyli wspólnym posiłkiem uczestników.

adv adv
Wiadomości
Reklama