Pierwsze bloki z programu Mieszkanie Plus

Data publikacji: 21.09.2019 12:20
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Starachowice. Wizualizacje bloków z programu Mieszkanie Plus

Starachowice. Wizualizacje bloków z programu Mieszkanie Plus
Starachowice. 03.09.2019 / Fot. UM Starachowice

Firma ze Skarżyska będzie wykonawcą bloków z programu Mieszkanie Plus w Starachowicach. Miasto jako jedyne w województwie przystąpiło do rządowego programu.

Jak informuje prezydent Marek Materek do przetargu przystąpiło sześciu oferentów, ostatecznie najkorzystniejsza okazała się propozycja firmy FREEDOM ze Skarżyska-Kamiennej.

Trzy budynki powstaną przy ul. Marszałka Piłsudskiego w Starachowicach. Każdy będzie miał 20 mieszkań o powierzchni 34, 47 lub 56 metrów kwadratowych. Lokale będą miały kuchenki elektryczne i wyposażoną łazienkę. Wszystkie będą posiadały balkony, piwnice i miejsce parkingowe.

Mieszkania będzie można jedynie wynająć bez możliwości kupna na własność.

Koszt budowy bloków to ponad 10 milionów złotych. Inwestor Starachowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Wspólny Dom" przy realizacji zadania skorzysta z finansowania Banku Gospodarstwa Krajowego. Jest to forma kredytu dla TBS-ów, jednak w tym przypadku marżę banku pokrywa w całości Fundusz Dopłat. Wsparcie rządowe polega w tym przypadku na pokryciu w całości marży banku kredytującego. Dodatkowo Gmina Starachowice będzie beneficjentem dodatkowego wsparcia z funduszu dopłat, które wyniesie 20 procent wartości całej inwestycji.

Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w tym roku, a zakończenie w 2021.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama